Група конгресменів звинуватила Amazon в наданні неправдивих свідчень Конгресу

Група конгресменів звинуватила Amazon в наданні неправдивих свідчень Конгресу

Міністерство юстиції може почати кримінальне розслідування щодо цього питання

Група конгресменів звинуватила Amazon в наданні неправдивих свідчень Конгресу
фото Shutterstock

П'ять членів Юридичного комітету Палати представників США в неділю направили лист виконавчому директору Amazon Енді Джессі, заявивши, що вище керівництво компанії, в тому числі її засновник Джефф Безос, надавали Конгресу недостовірну інформацію про діяльність компанії, передає  Голос Америки.

У листі також йдеться про те, що комітет розглядає питання про передачу цього питання до Міністерства юстиції для проведення кримінального розслідування.

Минулого тижня агентство Reuters опублікувало розслідування, з якого випливає, що в Amazon проводилася систематична кампанія копіювання продуктів і фальсифікації результатів пошуку для збільшення продажів власних брендів компанії в Індії. Amazon заперечує застосування таких методів.

Енді Джессі змінив Джеффа Безоса на посаді виконавчого директора компанії в липні цього року.

У листі йдеться, що «достовірні повідомлення» Reuters і ряду інших ЗМІ «прямо суперечать даним під присягою показаннями вищого керівництва Amazon, включаючи колишнього генерального директора Джеффрі Безоса».

«У кращому випадку ці матеріали підтверджують, що представники Amazon вводили Комітет у оману. У гіршому вони демонструють, що вони, можливо, дали неправдиві свідчення Конгресу, порушивши федеральне кримінальне законодавство», – йдеться в листі.

У відповідь представник Amazon виступив з такою заявою: «Amazon і її керівники не вводили комітет в оману. Ми заперечуємо неточні повідомлення ЗМІ і добиваємося їх спростування».

Юридичний комітет Палати представників з 2019 року веде розслідування про конкуренцію на цифрових ринках. Одне із завдань перевірки – встановити, як Amazon використовує дані про продавців зі своєї платформи і чи не просуває компанія власні продукти на шкоду стороннім.

Тим часом, як повідомлялося, Amazon працює над «розумним» холодильником, який сам буде стежити за продуктами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті