Приватні інвестиції в космічні компанії тільки в 2021 році перевалили за $10 млрд

Приватні інвестиції в космічні компанії тільки в 2021 році перевалили за $10 млрд

Очікується, що в четвертому кварталі буде закрито ще більше угод зі SPAC

Приватні інвестиції в космічні компанії тільки в 2021 році перевалили за $10 млрд
фото DR

Приватні інвестиції в компанії космічної галузі в третьому кварталі склали $3,9 млрд, з початку поточного року досягли $10,3 млрд, побивши рекорд 2020 року в $9,8 млрд, свідчать дані дослідницької компанії Space Capital, на які посилається FinMarket.

При цьому значна частина в озвученому обсязі припадає на космічні компанії, які укладають угоди зі спеціалізованими компаніями зі злиттів і поглинань (special purpose acquisition company, SPAC) і таким чином виходять на відкриті ринки. Серед них можна згадати Rocket Lab, Spire Global, BlackSky, Momentus і Redwire.

Найбільшими угодами за участю космічних компаній в третьому кварталі стали операція з купівлі американської ORBCOMM за $1,1 млрд та інвестраунд британської OneWeb на суму $550 млн.

Очікується, що в четвертому кварталі буде закрито ще більше угод зі SPAC, тому «середній обсяг інвестраундів і їх кількість можуть також побити рекорди в кінці наступного кварталу», йдеться в доповіді.

Space Capital включив у своє дослідження 1654 компаній, які в сукупності залучили $231,2 млрд приватних інвестицій з 2012 року.

Тим часом інвесторів розчарувала компанія Річарда Бренсона Virgin Galactic, яка знову відклала польоти в космос, після цього акції компанії обвалилися.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті