США стане лідером з видобутку біткойнів

США стане лідером з видобутку біткойнів

Лідерство Америки може знизити ціну на криптовалюту

США стане лідером з видобутку біткойнів
фото Shutterstock

За даними Кембриджського університету, США випередили Китай, щоб стати світовим лідером з видобутку біткойнів, пише Reuters.

При цьому лідерство США може призвести до зниження світової ціни на біткойни.

Китай минулого місяця оголосив загальнонаціональну заборону на видобуток криптовалют.

«Очевидно, що санкціоновані урядом зміни в Китаї суттєво вплинули на перерозподіл ринку криптовалют», – сказав Мішель Раукс, керівник цифрових активів Кембриджського центру альтернативних фінансів.

Енергоємний обчислювальний процес, необхідний для створення нової валюти, вимагає величезних потужностей комп’ютера для вирішення складних математичних рівнянь, які генерують одиницю криптовалюти. За даними Кембриджського університету, у всьому світі процес видобутку криптовалют поглинає більше електроенергії, ніж Нідерланди.

У Китаї складні комп’ютери, що цілодобово працюють на спеціально вентильованих складах, ставали все більш поширеними на тлі буму видобутку криптовалют. На піку свого зростання у 2018 році китайські майнери займали 74% світового виробництва біткойнів. Однак через нинішні зміни майнери переміщуються до Техасу, Південної Дакоти чи Канади.

За даними Кембриджського індексу споживання біткойн-електроенергії, на кінець серпня лідирує частка США (35,4%), за ним йдуть Казахстан (18,1%) та Росія (11%).

Канада, Малайзія та Іран також мають вплив на ринок криптовалют, а обмеження в Китаї, можливо, призведуть до «збільшення географічного розподілу хешрейту по всьому світу».

Нагадаємо, що у вересні влада Китаю оголосила, що всі віртуальні валюти вважаються незаконними в країні, і запровадила загальнонаціональну заборону на майнінг криптовалют.

Як повідомлялося, президент Росії Путін визнав платоспроможність біткойна.

Раніше регулюючі органи КНР заборонили торгівлю криптовалют, а центральний банк країни місяць тому пообіцяв припинити «незаконну» криптовалютну діяльність. Піднебесна все ближче до повної заборони криптовалюти. Як сильно це може вплинути на індустрію, розповів Mind співзасновник IT-компанії Prof-it Blockchain Микола Удянський.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті