Заява США: Росія перешкоджає миру на сході України

Заява США: Росія перешкоджає миру на сході України

Міністр оборони США перебував у Києві з офіційним візитом

Заява США: Росія перешкоджає миру на сході України
фото Офіційний сайт Президента України

Міністр оборони США  Ллойд Остін під час візиту до Києва заявив, що Росія є перешкодою для миру на сході України і не має права накладати вето на прагнення України вступити до НАТО, пише Reuters.

Він зазначив, що відносини Росії із Заходом перебувають на мінімумі після холодної війни, а Україна повинна мати можливість самостійно вирішувати, як вести свою зовнішню політику. Остін також закликав Москву припинити кібератаки проти Сполучених Штатів та їх союзників.

«Давайте зрозуміти, що Росія розпочала цю війну (в Україні), і Росія є перешкодою для її мирного вирішення», – сказав Остін про ситуацію в Україні на брифінгу для журналістів, який проходив за участі міністра оборони України Андрія Тарана.

«Ми закликаємо Росію припинити окупацію Криму, припинити продовження війни на сході України, припинити дестабілізуючу діяльність у Чорному морі та вздовж кордонів України, а також припинити її постійні кібератаки та іншу злочинну діяльність проти Сполучених Штатів та наших союзників та партнерів», – сказав міністр.

Москва заперечує наявність військ на сході України чи надсилання військ та військової техніки для підтримки сепаратистських урядів на Донбасі. Вона звинувачує Київ у відсутності прогресу на шляху до миру і заперечує здійснення кібератак.

Нагадаємо, що міністр оборони США зустрівсятакож і з Володимиром Зеленським.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті