Космодром для українських ракет «Циклон-4М» запустять у Канаді

Космодром для українських ракет «Циклон-4М» запустять у Канаді

Перший запуск ракети планується орієнтовно на кінець 2023 року

Космодром для українських ракет 	«Циклон-4М» запустять у Канаді
Фото: facebook.com/oleguruskyi

Будівництво стартового комплексу для запусків космічних апаратів на українському ракетоносії «Циклон 4М» почнеться у кінці 2021 року в провінції Канади Нова Скотія. Про це повідомив віцепрем'єр-міністр України – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський за підсумками зустрічі з виконавчим директором канадської компанії Maritime Launch Services LTD Стівом Матьє.

За словами Уруського, в проєкт залучені вітчизняні підприємства «Конструкторське бюро «Південне імені М.К. Янгеля» та «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод імені А.М. Макарова».

Зі свого боку Стів Матьє повідомив, що вже існують попередні домовленості з компаніями з США щодо запуску супутників українською ракетою-носієм «Циклон-4М». Перший запуск планується орієнтовно на кінець 2023 року.

Зазначається, що реалізація окремих аспектів українсько-канадського проєкту «Циклон-4М» передбачена Загальнодержавною цільовою науково-технічною космічною програмою України на 2021-2025 роки, прийняття якої очікується найближчим часом у Верховній Раді України. 

Раніше повідомлялося, що наступного року британська компанія Spacebit здійснить першу українську місію на Місяць. Проєкт коштуватиме Україні близько $1,5 млн.

Mind поспілкувався з нинішнім очільником Держкосмосу про те, які виклики для галузі приніс розрив відносин з РФ, як планується створювати українські космічні ракети, та в яку «копійчину» це все виллється для Державного бюджету України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті