Сенат Бразилії звинуватив Болсонару у вбивстві громадян в пандемію

Сенат Бразилії звинуватив Болсонару у вбивстві громадян в пандемію

Дії президента загальмували антиковідні заходи в країні і зірвали вакцинацію

Сенат Бразилії звинуватив Болсонару у вбивстві громадян в пандемію
фото DR

Спеціальна комісія Сенату Бразилії підготувала доповідь, в якій стверджується, що президент країни Жаір Болсонару повинен бути звинувачений у вбивствах за свої дії під час пандемії, пише Reuters. Загалом йому мають бути висунуті звинувачення за 11 статтями, йдеться в доповіді з 1200 сторінок.

Її було складено за результатами масштабного розслідування комісії Сенату. На думку авторів документу , президент винен у тому, що не став вчасно закуповувати вакцини проти коронавірусу, що ускладнило кампанію з вакцинації населення і призвело до загибелі 95 000 осіб.

Також наголошується, що Болсонару керувався «нічим не обгрунтованою впевненістю в теорії про утворення колективного імунітету в результаті природної інфекції».

Нагадаємо, Бразилія стала однією з найбільш постраждалих від пандемії країн. З початку пандемії там захворіли понад 21 млн осіб. За смертністю (603 000 осіб) Бразилія поступається лише Сполученим Штатам (730 000), де найважчий етап пандемії припав на правління президента Дональда Трампа.

Багато в чому така ситуація виникла через позицію президента Болсонару, який з самого початку заперечував небезпеку вірусу. Президент називав коронавірус «легким грипом», гарцював на мітингах верхи на коні і без маски, а коли захворів сам, не дотримувався рекомендації лікарів.

Сам Болсонару заперечує звинувачення на свою адресу, називаючи їх політично мотивованими.

Доповідь комісії піде на голосування в Сенат, яке може відбутися вже наступного тижня. Втім, деякі оглядачі сумніваються, що справа дійде до суду: звинувачення повинен пред'являти генеральний прокурор країни, а він в Бразилії вважається ставлеником президента.

Нагадаємо, YouTube видалив 15 роликів президента Бразилії через дезінформацію про коронавірус.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті