Голова Нацбанку назвав ключові ризики для української економіки

Голова Нацбанку назвав ключові ризики для української економіки

Зокрема йшлося про суттєвіший інфляційний сплеск у світі

Голова Нацбанку назвав ключові ризики для української економіки
Голова НБУ Кирило Шевченко
Фото: bank.gov.ua

Ключовими ризиками для української економіки є значне посилення карантину та більший за прогнозований інфляційний сплеск. Про це під час пресбрифінгу повідомив голова Національного банку (НБУ)  Кирило Шевченко.

За його словами, зростання захворюваності на тлі низького рівня вакцинації загрожує Україні суворим локдауном. Відповідно економічна активність уповільниться.

На відміну від торішнього карантину, негативний вплив більше позначиться на пропозиції, ніж на попиті, що може посилити проінфляційний тиск. Крім того, триваліший за прогнозований ціновий сплеск у світі тиснутиме на внутрішні ціни.

Серед інших ризиків проінфляційного характеру голова НБУ відзначив різке погіршення умов торгівлі та відплив капіталу з країн із ринками, що розвиваються, та ескалацію військового конфлікту з Росією.

Основним припущенням НБУ щодо макропрогнозу залишається продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Зважаючи на досягнення угоди з МВФ на рівні персоналу, Рада директорів МВФ може переглянути програму stand-by та запит на її продовження.

«Виконання діючої програми stand-by забезпечить надходження необхідного обсягу офіційного фінансування у 2021-2022 роках, кращі умови для зовнішніх запозичень, а також підтримає інтерес іноземних інвесторів до гривневих активів», – повідомив Шевченко.

Нагадаємо: НБУ погіршив прогноз зростання реального ВВП до 3,1% у 2021 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло