Уряд Молдови запровадив надзвичайний стан на всій території країни через газову кризу

Уряд Молдови запровадив надзвичайний стан на всій території країни через газову кризу

Режим НС дозволить обійти певні процедури для прискорення закупівлі газу

Уряд Молдови запровадив надзвичайний стан на всій території країни через газову кризу
Фото: REUTERS

Уряд Молдови схвалив рішення Нацкомісії з надзвичайних ситуацій щодо введення надзвичайного стану (НС) на всій території країни на 30 днів через газову кризу. Про це повідомляє Newsmaker.

Як зазначила прем'єр-міністр Наталя Гаврилиця, режим надзвичайного стану дозволить обійти певні процедури, передбачені законом, аби прискорити закупівлю газу з альтернативних джерел.

Під час дії НС Нацкомісія видаватиме розпорядження, які зобов'язані будуть виконувати центральні та місцеві органи влади, а також економічні агенти та громадяни країни.

Міністр юстиції Молдови Серджіу Литвиненко зауважив, що рішення комісії стосуватимуться лише газової галузі та заходів для усунення проблем із забезпеченням газом громадян і всієї країни.

Крім того, уряд схвалив виділення підприємству Termoelectirca з держрезерву 16 500 тонн мазуту, щоб не зупиняти виробництво електро- та теплоенергії. За словами міністра внутрішніх справ Молдови Анни Ревенко, такий крок дозволить утримати тарифи на старому рівні та заощадити газ. Зазначається, що Termoelectirca вичерпало власні запаси мазуту ще 15 жовтня.

Раніше Гаврилиця повідомила, що на молдавському газовому ринку спостерігається дефіцит газу обсягом близько 16 млн куб. м. При цьому необхідні обсяги газу в жовтні покриті лише на 67%. Тиск у газотранспортній мережі досяг критичного рівня, що може порушити функціонування газових систем.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло