Промвиробництво зросло на 1,4% від початку року

Промвиробництво зросло на 1,4% від початку року

Найбільше збільшилося виготовлення інвестиційних товарів

Промвиробництво зросло на 1,4% від початку року
Фото: pixabay.com

Обсяги промислового виробництва зросли на 1,4% з січня по вересень цьогоріч. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

Зокрема, простежується зростання в переробній промисловості – на 1,6%, у добувній – на 1,2%, у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – на 1,2%.

Найбільше збільшилося виготовлення інвестиційних товарів – на 2,5%. Зокрема, виробництво меблів, ремонт і монтаж машин зросли на 5,5%, виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої продукції – на 0,8%, машинобудування – на 0,7%.

Водночас виробництво у сфері постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря зменшилося на 2,4% у вересні. Причиною стало скорочення споживання природного газу через збільшення його вартості. За даними Держстату, у серпні цього року використання газу зменшилося на 24,6% у порівнянні з відповідним періодом торік.

Окрім того, скоротилося виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів через низьку сировинну базу для переробки. Причина – пізній початок збору врожаю соняшника.

Раніше повідомлялося, що промвиробництво у серпні за рік зросло на 0,6%. Промислове виробництво в першому півріччі проти відповідного періоду торік зросло на 2,1%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті