Російські хакери з Nobelium за кілька місяців здійснили 23 000 атак – Microsoft

Російські хакери з Nobelium за кілька місяців здійснили 23 000 атак – Microsoft

Це ті ж самі хакери, які організували кібератаки проти клієнтів компанії SolarWinds

Російські хакери з Nobelium за кілька місяців здійснили 23 000 атак – Microsoft
фото Shutterstock

Хакерська група Nobelium у 2021 році активно діяла проти IT-індустрії, провівши за липень – жовтень понад 22 800 кібератак, йдеться в прес-релізі Microsoft, на який посилається Інтерфакс.

У компанії стверджують, що ці хакери пов'язані з Росією.

«Це та ж сама сила, яка стояла за кібератаками проти клієнтів компанії SolarWinds в 2020 році», – відзначає Microsoft.

«Nobelium намагається застосувати метод, який використовували при попередніх атаках, проти організацій, що є невід'ємною частиною глобальних ланцюжків постачань IT-сектору», – наголошується в документі.

За даними Microsoft, жертвами хакерів, у тому числі, ставали організації, які постачають інформаційні послуги; зокрема, йшлося про послуги зі сфери «хмарних сервісів»: хакери намагалися підключитися до засобів прямого доступу цих організацій, до IT-систем їх клієнтів. Фахівці Microsoft почали спостерігати за цією хакерською кампанією в травні 2021 року, і з тих пір повідомили понад 140 компаній та організацій, що їх атакувала група Nobelium. При цьому хакери змогли порушити роботу сервісів 14 організацій.

У Microsoft уточнили, що цілями Nobelium влітку 2021 ставали й інші структури. Всього з 1 липня по 19 жовтня Microsoft повідомили 609 своїм клієнтам, що вони 22 868 раз зазнали кібератак з боку Nobelium. Однак успішність подібних кібератак виявилася низькою.

Нагадаємо, Microsoft заявила, що більше половини всіх кібератак у світі здійснюють російські хакери.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті