Аналітики назвали модель Tesla, яка обійшла за продажами всі інші авто в Європі

Аналітики назвали модель Tesla, яка обійшла за продажами всі інші авто в Європі

Це важливий етап у розвитку електрокарів

Аналітики назвали модель Tesla, яка обійшла за продажами всі інші авто в Європі
фото DR

Найдоступніший електромобіль компанії Tesla – Model 3 у вересні вийшов на перше місце за продажами серед всіх інших автомобілів у Європі. Про це свідчать дані аналітиків Jato Dynamics, пише Bloomberg.

Це перший випадок, коли електромобіль обігнав за продажами моделі з бензиновими двигунами – зокрема, такі авто, як Renault Clio і Volkswagen Golf.

Видання називає це важливою віхою у розвитку електрокарів і ознакою того, що автопромисловість поступово відходить від машин з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ), пише видання. Також воно звертає увагу, що європейський ринок продажів вперше очолила заокеанська модель.

В умовах дефіциту автомобілів в Європі завдяки державним субсидіям зростає майже виключно ринок електромобілів і гібридів. У вересні їх частка в продажах подвоїлася (рік до року) і досягла 23%.

25 жовтня джерела Bloomberg повідомили, що американська Hertz Global Holdings – один з найстаріших сервісів оренди авто – замовила 100 000 машин Tesla. Це перший етап плану компанії по електрифікації автопарку, зазначають співрозмовники видання. Це буде найбільша покупка за всю історію електромобільного ринку: вона повинна принести Tesla $4,2 млрд.

У п'ятницю, 22 жовтня, акції Tesla досягли історичного максимуму – $910. З початку року вони зросли вже на 28%.

У третьому кварталі, згідно з опублікованим 21 жовтня звітом, автовиробник показав рекордний прибуток в $1,6 млрд на рекордну виручку в $13,8 млрд, з якої $12 млрд припало на електромобільний бізнес.

Як повідомлялося, Tesla не зможе запустити свій завод під Берліном у листопаді.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті