Tesla не зможе запустити свій завод під Берліном у листопаді

Tesla не зможе запустити свій завод під Берліном у листопаді

Глава Tesla недооцінив масштаби невдоволення місцевих жителів

Tesla не зможе запустити свій завод під Берліном у листопаді
фото DR

Компанія Tesla зіткнулася з новою перешкодою на шляху до запуску заводу Gigafactory в Німеччині. Як повідомляє HighTech Plus з посиланням на Electrek, автовиробник вже отримав всі необхідні дозволи для випуску кросовера Model Y, однак німецька влада була змушена призупинити процес сертифікації під тиском екологічних активістів.

Тепер завод буде запущений в кращому випадку в грудні, на місяць пізніше раніше анонсованого терміну. Але є ризик, що початок виробництва буде взагалі перенесено на 2022 рік.

«Оскільки через відсутність подібних справ важко оцінити, який юридичний висновок адміністративні суди в Бранденбурзі приймуть у разі судового позову, ліцензуючий орган вирішив повторити онлайн-консультацію в процедурі контролю викидів для автомобільного заводу з міркувань правової визначеності», – повідомили представники Міністерства навколишнього середовища Бранденбурга.

Минулого тижня гендиректор Tesla Ілон Маск відвідав німецьке підприємство і повідомив, що компанія буде готова запустити виробництво в листопаді цього року. Однак, судячи з усього, глава Tesla недооцінив невдоволення місцевих жителів, які вже намагалися зупинити будівництво Gigafactory. Активісти заявили, що не задоволені екологічною аргументацією Tesla і позицією міністерства навколишнього середовища Німеччини.

При цьому важливо відзначити, що відповідні регулятори вже перевірили підприємство – незалежно від результатів консультації і нових протестів, Tesla отримає право на виробництво електромобілів і акумуляторних блоків на території Німеччини.

Таким чином, новий раунд консультацій потрібен, щоб звести до мінімуму ймовірність судового позову і убезпечити виробництво від припинення роботи за рішенням суду, що може затягнути процес врегулювання у всіх інстанціях на місяці.

Основний завод Tesla в Німеччині буде відповідати за серійне виробництво електричних кросоверів Model Y для європейського ринку. А завод, що будується поруч на тому ж майданчику, забезпечить машини акумуляторами – комплекс буде випускати не менше 500 000 батарейних блоків на рік, а його річна потужність складе 50 ГВт/год. За цими показниками Tesla Gigafactory обходить будь-який автомобільний завод на території Європи.

Як повідомлялося, Tesla в Німеччині платитиме робочим менше, ніж інші автовиробники.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті