Нацбанк: попит на бізнес-кредити зріс у липні-вересні, найбільше – на позики МСБ

Нацбанк: попит на бізнес-кредити зріс у липні-вересні, найбільше – на позики МСБ

Банки відзначають пом'якшення кредитних стандартів для бізнесу та зростання рівня схвалення заявок

Нацбанк: попит на бізнес-кредити зріс у липні-вересні, найбільше – на позики МСБ
Фото: УНІАН

У липні-вересні 2021 року зріс попит на бізнес-кредити, найбільше – на позики малому та середньому бізнесу (МСБ). Про це свідчать результати опитування Національного банку (НБУ) про умови банківського кредитування.

«У липні-вересні 2021 року попит на бізнес-кредити вчергове зріс, найбільше на позики МСП, гривневі та короткострокові кредити. Визначальні чинники – зниження відсоткових ставок і потреба підприємств у капітальних інвестиціях та оборотному капіталі», – йдеться у повідомленні.

Банки відзначають пом'якшення кредитних стандартів для бізнесу та зростання рівня схвалення заявок.

Водночас попит населення на кредити зростає і надалі: три квартали поспіль банки відзначають здебільшого зростання попиту на іпотечні кредити в порівнянні зі споживчими. Стандарти кредитування пом'якшуються протягом року. Боргове навантаження домогосподарств респонденти НБУ оцінили як найнижче за всю історію спостережень.

У III кварталі учасники опитування відзначили зростання процентного та кредитного ризиків, водночас ризик ліквідності зменшився.

Протягом наступних 12 місяців 92% респондентів прогнозують зростання кредитного портфеля домогосподарств, 79% – корпорацій. Зазначається, що очікування зростання попиту на кредити з боку бізнесу є рекордно високими з 2016 року.

У IV кварталі банки не планують в цілому змінювати кредитні стандарти для корпоративних клієнтів, однак пом'якшуватимуть стандарти кредитування населення.

У найближчі три місяці банки очікують подальшого зростання всіх видів ризику, найбільше – процентного.

Нагадаємо: уряд розширив коло позичальників за держпрограмами кредитування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті