Уряд розширив коло позичальників за держпрограмами кредитування

Уряд розширив коло позичальників за держпрограмами кредитування

Відповідна постанова внесла зміни до програм «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступна іпотека 7%»

Уряд розширив коло позичальників за держпрограмами кредитування
Фото: УНІАН

Кабінет міністрів ухвалив постанову про залучення більшої кількості учасників до державних програм «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступна іпотека 7%». Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

Відповідно до прийнятих змін, до держпрограми «Доступні кредити 5-7-9%» долучаться ФОПи з річним доходом до 50 млн грн. Вони зможуть отримати пільгові кредити за ставкою 12% річних до одного млн грн без застави (кредит може забезпечуватися поручительством).

Крім того, програма «5-7-9%» об'єднається з регіональними планами підтримки малого бізнесу шляхом співпраці Фонду розвитку підприємництва з місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування.

«Це дозволить збільшити обсяг допомоги підприємствам малого та середнього бізнесу за рахунок об’єднання коштів  державного та місцевих бюджетів у рамках реалізації програми», – прогнозують в уряді.

Водночас зміниться порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів. Постанова передбачає спрощення вимог до предмета іпотеки, який купує позичальник:

  • скасовуються вікові обмеження до нерухомого майна (крім нерухомості в обласних центрах з населенням більше одного млн, що мають експлуатуватися або реконструюватися не раніше, ніж упродовж десяти років;
  • збільшується ліміт можливого перевищення площі предмета іпотеки з 20% на 40% від нормативної площі, яку позичальником оплачує самостійно.

Також уряд запроваджує держпрограму фінансового лізингу для суб'єктів мікро, малого та середнього підприємництва. Процедура відбуватиметься шляхом часткової компенсації фактичних витрат на сплату базової винагороди за договорами фінансового лізингу до рівня 5 або 7, або 9 відсотків річних.

Раніше Форум провідних міжнародних фінансових установ, членами якого є 12 міжнародних банків, які працюють в Україні, надіслав лист до Національного банку та Міністерства фінансів з проханням «обмежити реалізацію програми «Доступні кредити 5-7-9%». Водночас ПриватБанк не підтримав заяви щодо можливого скорочення програми.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло