Volvo скоротила розмір запланованого IPO до $2,3 млрд

Volvo скоротила розмір запланованого IPO до $2,3 млрд

Причини – нестабільність на світових ринках і стрибок цін на енергію

Volvo скоротила розмір запланованого IPO до $2,3 млрд
фото Pixaby

Шведський автовиробник Volvo скоротив обсяг первинного публічного розміщення своїх акцій на біржі (IPO) на одну п'яту, пише Bloomberg. Причиною цього стали різке зростання цін на електроенергію і постійні збої в ланцюжках поставок.

Шведський автовиробник, що належить китайській компанії Geely Automobile Holdings, зараз продає акції, щоб зібрати близько 20 млрд крон ($2,3 млрд), повідомила компанія Volvo в понеділок. Вона також встановила ціну 53 крони за акцію, що є нижньою межею початкового діапазону.

Не одній Volvo доводиться змінювати плани щодо IPO: інші європейські компанії, в тому числі голландський роздрібний продавець побутової електроніки Coolblue NV і компанія Icade Sante SAS, що займається нерухомістю, в останні тижні заморозили плани IPO, оскільки інвестори стали вкрай перебірливі в тому, куди вкладати гроші.

На світових фондових ринках також посилилася нестабільність на тлі різкого зростання цін на енергоносії, прискорення інфляції і боргової кризи найбільшого китайського забудовника Evergrande.

Volvo запланувала до кінця цього десятиліття продавати тільки повністю електричні автомобілі і побудувати завод з виробництва акумуляторів у Європі. Для нарощування виробництва їй необхідні кошти IPO, щоб до 2025 року її річний обсяг продажів збільшився майже вдвічі – до 1,2 млн автомобілів.

Volvo Cars довелося скоротити початкову прогнозовану оцінку з $23 млрд до $19 млрд. Таким чином, Volvo скоротила обсяг первинного публічного розміщення акцій на одну п'яту.

Незважаючи на зниження ціни IPO, покупка Volvo компанією Geely Holding у Ford 11 років тому за $1,8 млрд вважається успіхом. Зберігши більшу частину своєї незалежності, автовиробник процвітає при новому власнику, зазначає видання: Китай став його найбільшим ринком, а за ним йдуть США, Швеція і Німеччина.

Раніше повідомлялося, що шведський автовиробник Volvo Cars готується до IPO, оцінка компанії може скласти близько $25 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті