Нацбанк відсудив готель «Салют» у центрі Києва в олігарха Жеваго

Нацбанк відсудив готель «Салют» у центрі Києва в олігарха Жеваго

Заставна вартість нерухомого майна – 480,87 млн грн

Нацбанк відсудив готель 	«Салют» у центрі Києва в олігарха Жеваго
Фото: salute.kiev.ua

Суд задовольнив позов Національного банку про звернення стягнення на будівлю готелю «Салют» шляхом її продажу на торгах. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Йдеться про нежитлову будівлю готелю «Салют» загальною площею 12 255 кв. м, яка розташована у Києві по вул. Мазепи Івана, 11-Б і належить ПрАТ. Заставна вартість нерухомого майна – 480,87 млн грн (відповідно до договору іпотеки).

У 2008 році ПрАТ «Готель «Салют» уклало із Національним банком договір іпотеки у забезпечення виконання зобов’язань за наданими банку «Фінанси та Кредит» кредитами рефінансування. Таким чином, готель взяв на себе майнові зобов’язання з погашення банком кредитів рефінансування коштом майна.

Оскільки банк не виконував кредитні зобов’язання, у листопаді 2016 року НБУ звернувся до суду з метою звернення стягнення на майно в судовому порядку. Однак судові процеси затягнулися на п'ять років.

Господарський суд міста Києва в межах справи про банкрутство ПрАТ «Готель «Салют» визнав вимоги Національного банку на 4,1 млрд грн як забезпечені заставою майна боржника.

Як писав Mind, готель «Салют» на початку 2017 року планував реалізувати Національний банк України як заставу банку «Фінанси та Кредит» народного депутата Костянтина Жеваго, у якого майно перебувало в іпотеці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті