Німеччина офіційно визнала сертифікацію «Північного потоку-2» безпечною для ЄС

Німеччина офіційно визнала сертифікацію «Північного потоку-2» безпечною для ЄС

Міністерство не консультувалося з Україною щодо сертифікації

Німеччина офіційно визнала сертифікацію «Північного потоку-2» безпечною для ЄС
Фото: pixabay.com

Міністерство економіки та енергетики Німеччини надало німецькому регулятору офіційний висновок, що сертифікація оператора «Північного потоку-2» не загрожує безпеці постачання газу в Німеччину та інші країни Європейського Союзу. Україна не увійшла до переліку країн, з якими щодо цього консультувалося німецьке правління. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

«Це дуже сумно. Україна – один з основних транзитерів газу в Євросоюз. Ми можемо розказати, як сертифікація оператора «Північний потік-2» без реального відокремлення власності від «Газпрому», без доступу третіх сторін до експортних газопроводів з Росії до Євросоюзу несе критичну загрозу для безпеки постачання газу в Німеччину та інші країнах ЄС», – заявив він.

Вітренко зауважив, що вже зараз «Газпром» створює критичну для безпеки транзиту ситуацію, штучно обмежуючи поставки.

«Для тих, хто все ще не хоче визнавати прямий шантаж, використання газу як зброї, Путін публічно заявляє: дайте запустити «Північний потік-2», і отримаєте додаткові обсяги газу», – говорить голова «Нафтогазу».
Він зауважив, що після запуску російського газопроводу Росія зможе взагалі припинити фізичний транзит через Україну. Тоді Європа критично залежатиме від «Північного потоку-2».

«На відміну від української газотранспортної системи, у цього газопроводу немає резервних потужностей і немає сховищ. А ще є ризики, пов’язані з мілітаризацією та відповідним зростанням напруги у Балтійському морі, через яке йде російська труба», – нагадав Вітренко.

Раніше в Міненерго припустили, що Європа може дозволити запуск газопроводу «Північний потік–2» без сертифікації оператора.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло