Міненерго допускає, що ЄС може дозволити запуск «Північного потоку–2» без сертифікації

Міненерго допускає, що ЄС може дозволити запуск «Північного потоку–2» без сертифікації

Європа може ризикнути, якщо не будуть запропоновані інші варіанти вирішення енергетичної кризи

Міненерго допускає, що ЄС може дозволити запуск «Північного потоку–2» без сертифікації
Фото: REUTERS

Європа може дозволити запуск газопроводу «Північний потік–2» без сертифікації оператора. Про це заявила радниця міністра енергетики Лана Зеркаль в інтерв'ю «Радіо Свобода»

«Такий ризик існує. Якщо не будуть запропоновані інші варіанти вирішення цієї кризи, можливо, і ризикне», – сказала вона.

Зеркаль зауважила, що наприкінці наступного тижня повинна відбутися зустріч лідерів G20, на якій, зокрема, розглядатимуть питання подолання енергетичної кризи.

«Росія завжди користується кризовими ситуаціями. І цей рerfect storm, який зараз ми бачимо, використаний дуже добре. За перше півріччя цього року «Газпром» заробив понад 10 млрд. Це тільки за перше півріччя. А за друге півріччя – я думаю, що це взагалі якісь цифри, які ми собі ще не уявляємо», – додала радниця міністра.

Нагадаємо: президент РФ Владімір Путін підтвердив шантаж Європи газом заради сертифікації оператора «Північного потоку–2». Він заявив, що Росія збільшить постачання газу до Європи наступного ж дня після сертифікації газопроводу.

18 жовтня першу нитку «Північного потоку–2» заповнили технічним газом – вона готова до експлуатації, на другій тривають пусконалагоджувальні роботи.

«Нафтогаз» та «Оператор ГТС» подали заявки на участь у сертифікації оператора «Північного потоку–2».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло