ВАКС підтвердив рішення про конфіскацію активів нардепа Киви на один млн грн

ВАКС підтвердив рішення про конфіскацію активів нардепа Киви на один млн грн

Держбюджет вперше отримає кошти від конфіскації необґрунтованих активів

ВАКС підтвердив рішення про конфіскацію активів нардепа Киви на один млн грн
Фото: lb.ua

Судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду (ВАКС) підтвердили рішення суду першої інстанції, яким у народного депутата Іллі Киви (фракція «Опозиційна платформа – За життя») конфіскували 1,24 млн грн як необґрунтований актив від нібито оренди жомової ями. Про це повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК) у своєму телеграм-каналі. 

«Сьогодні адвокати зробили несподіваний хід. Вони стверджували, що яма – то не зовсім яма, бо під нею нібито є ціла нафтобаза (резервуари для нафтопродуктів) і тому ціна оренди була така дорога. Вони просили поновити судове слідство, витребувати проєкт нафтобази, допитати свідка і провести експертизу. Адвокати також заявили, що вартість ями в кілька десятків разів вища через підземне сховище», – зазначили в повідомленні ЦПК.

Суд не задовольнив клопотання адвокатів про поновлення слідства та залишив у силі рішення ВАКС від 13 серпня 2021 року Про цивільну конфіскацію необґрунтованих активів.

Нагадаємо, що 13 серпня ВАКС постановив стягнути необґрунтовані активи в дохід держави. Зазначається, що це перший мільйон, який Україна отримає до бюджету за допомогою інструменту цивільної конфіскації необґрунтованих активів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті