Уряд сподівається на збільшення власного видобутку вугілля

Уряд сподівається на збільшення власного видобутку вугілля

Водночас цього опалювального сезону очікується постійна робота 14 із 15 енергоблоків АЕС

Уряд сподівається на збільшення власного видобутку вугілля
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль
Фото: kmu.gov.ua

Уряд очікує зростання видобутку вугілля. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на брифінгу під час робочої поїздки в Донецьку область.

«Україна на сьогодні як ніколи потребує вугілля. У зв'язку з такою ціною газу, у зв'язку з дефіцитом вугілля ми, звісно, докладаємо всіх зусиль, щоб українські шахти якнайбільше піднімали його нагору. Будь-якого. Воно нам дуже потрібне. Із вдячністю до шахтарів очікуємо збільшення видобутку», – сказав Шмигаль.

Він додав, що сподівається на зростання видобутку вугілля мінімум на 1,2 млн тонн, однак не уточнив, за який період.

Також прем'єр зазначив, що цього опалювального сезону очікується постійна робота 14 із 15 енергоблоків атомних електростанцій (АЕС), проте триває робота щодо забезпечення вугіллям теплової генерації, оскільки вона необхідна для маневрування.

«Вугільна генерація – це маневрена потужність. Без неї нікуди не дінешся. У цьому плані ми багато працюємо з генкомпаніями, які на сьогодні активно контрактують і везуть вугілля – і залізницею, і морем. Всі контракти, де можна закупити вугілля, здійснено», – запевнив Шмигаль.

Нагадаємо: за даними Міністерства енергетики, запаси вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ зменшилися на майже 7% за тиждень. Фактичні запаси палива менші від планових у понад чотири рази.

Однак у відомстві запевняють, що попри відставання від графіка накопичення вугілля на складах ТЕС, Об'єднана енергетична система України працює стабільно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті