У США трейдер за допомогою Twitter заробив $1 млн, його арештували

У США трейдер за допомогою Twitter заробив $1 млн, його арештували

Він штучно розганяв ціни «копійчані» акцій, після чого продавав їх із прибутком

У США трейдер за допомогою Twitter заробив $1 млн, його арештували
фото Pixaby

Американський трейдер Стівен Галлахер зміг заробити понад $1 млн, рекламуючи «копійчані» акції (penny stocks – акції, які коштують менше ніж $5) у своєму акаунті в Twitter. У вівторок, 26 жовтня, 50-річного трейдера заарештували в США за використання схеми pump & dump («накачати і скинути»).

З кінця 2019 року Галлахер активно рекламував у соцмережі не менше 60 акцій компаній і продовжував маніпулювати ринком навіть після того, як брокерська компанія закрила його рахунок, пише видання. Йому пред'явлено кримінальне звинувачення у шахрайстві та маніпулюванні на ринку цінних паперів, пише РБК з  посиланням на Bloomberg.

Обліковий запис трейдера в Twitter – @AlexDelarge6553, на який було підписано понад 70 000 користувачів, було видалено. У Twitter Галлахер писав під псевдонімом Александр Деларж – це ім'я ватажка молодіжної банди з фільму режисера Стенлі Кубріка «Механічний апельсин» (A Clockwork Orange). Число 655321, яке є частиною облікового запису Галлахера у Twitter, було тюремним номером персонажа у фільмі.

У Великобританії до категорії «копійчаних акцій» потрапляють папери вартістю менше £1. Часто це акції компаній із малою капіталізацією. Деякі з таких акцій продаються на великих торгових майданчиках – NASDAQ та Нью-Йоркській фондовій біржі. Проте більшість із них торгуються на майданчиках із менш суворими правилами до розкриття фінансової інформації.

Галахер торгував на позабіржовому ринку OTC Markets Group акціями таких компаній, як SpectraScience, SPO Global та Alpine Holdings. За даними прокуратури США, він купував великі пакети паперів, рекламував їх у Twitter, щоб розігнати ціну, а потім таємно продавав свої акції у міру того, як інші інвестори їх купували. Весь цей час він публічно заявляв, що інвестував у ці акції на довгий термін, йдеться в матеріалах позову.

Іноді Галлахер координував свої покупки з іншими трейдерами. Він активно рекламував компанію, яка кілька років не вела діяльності та не надавала фінансові звіти регулятору з 2017 року. Галахер придбав понад 20 млн акцій SpectraScience. За даними прокуратури, він продав папери після зростання їхньої ціни, але при цьому продовжив рекламувати акції, відправивши у Twitter повідомлення «Ще не продав!».

Різке зростання популярності «мемних» акцій у приватних інвесторів цього року привернуло увагу Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC). Особливою увагою регулятора користувалися «копійчані» акції. У лютому регулятор призупинив торгівлю 15 такими акціями через побоювання, що їхні ціни штучно розганяються шахраями у соцмережах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті