Китай вимагає від глави забудовника Evergrande виплатити борги із власних коштів

Китай вимагає від глави забудовника Evergrande виплатити борги із власних коштів

Сюй Цзяінь ще 4 роки тому був найбагатшою людиною Китаю

Китай вимагає від глави забудовника Evergrande виплатити борги із власних коштів
фото Shutterstock

Китайська влада вимагає від засновника Evergrande Сюй Цзяіня, щоб він направив власні заощадження на покриття боргів його компанії. Про це повідомляє Bloomberg, на яке посилається Коммерсант.

Як свідчать джерела видання, відповідна директива була направлена бізнесмену незабаром після того, як забудовник не здійснив виплату за доларовими облігаціями наприкінці вересня. Як зазначає агентство, заклик самостійно розібратися з боргами є черговим сигналом того, що влада не має наміру рятувати Evergrande, навіть якщо крах компанії спричинить кризу на всьому ринку нерухомості.

Сюй Цзяінь ще у 2017 році був найбагатшою людиною Китаю. Тоді його статки оцінювалися в $42 млрд. Однак на тлі кризи розмір його статків скоротився, за оцінками Bloomberg, до $7,8 млрд.

Зазначимо, що борги китайського забудовника перевищують $300 млрд, а його дочірні структури вже прострочили кілька платежів за кредитами. Компанія відчуває серйозну нестачу ліквідності, продажі падають, а більшість спроб знайти інвесторів та нових кредиторів закінчилися невдачею.

Проте минулого тижня компанія виплатила борг за простроченими доларовими облігаціями, не допустивши таким чином дефолту 23 жовтня. Окрім того, забудовник відновив роботу на десяти майданчиках.

Більше про масштабні проблеми китайського забудовника у матеріалі Mind «Осмислення кризи Evergrande: три думки про «шторм» для китайського девелопменту».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті