У Польщі запроваджують новий обов'язковий документ для водіїв з інших країн

У Польщі запроваджують новий обов'язковий документ для водіїв з інших країн

Водночас працевлаштуватися водієм у Польщі тепер має стати простіше

У Польщі запроваджують новий обов'язковий документ для водіїв з інших країн
фото Shutterstock

Влада Польщі підготувала зміни для водіїв комерційного транспорту щодо навчання та отримання документів про професійну кваліфікацію. Про це пише Логіст.Today з посиланням на офіційний сайт Президента Республіки Польща.

Президент країни Анджей Дуда підписав акт про внесення поправок до Закону про автомобільний транспорт. Документ вводить до польського законодавства Директиву ЄС про початкову кваліфікацію та перепідготовку професійних водіїв та необхідні їм документи.

Основні зміни:

- Введення кваліфікаційної карти водія. Цей документ видається старостою або мером міста з повітськими правами та підтверджує право на здійснення автомобільних перевезень для тих водіїв, які не можуть отримати посвідчення водія з кодом 95, тому що не проживають на території Польщі.

«Водій сам подаватиме заяву на отримання картки. Водночас закон відмовляється від підтвердження права водія на виконання автотранспортних послуг на підставі посвідчення водія. Однак це посвідчення, як і раніше, видаватиметься як документ, що підтверджує легальне працевлаштування на території Республіки Польща», – вказано в прийнятому законі.

– відкликання свідоцтва про професійну кваліфікацію, якщо воно видано незаконно;

– створення системи обміну інформацією про видані та відкликані свідоцтва про професійну кваліфікацію водія;

– запровадження онлайн-форми проходження курсів підвищення кваліфікації та періодичного навчання. Онлайн-навчання буде можливим лише у тих навчальних центрах, які давно працюють на ринку, відповідають додатковим вимогам щодо інфраструктури та викладацького складу;

- створення профілю професійного водія, який видаватиметься старостою або мером міста з повітськими правами.

Більшість поправок до закону набудуть чинності через 30 днів після публікації.

Раніше уряд Польщі прийняв низку поправок, завдяки яким роботодавцям, у тому числі й транспортним компаніям, простіше буде працевлаштовувати громадян інших країн.

Як повідомлялося, в Польщі планують конфісковувати автомобіль за нетверезе кермування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті