В Польщі планують конфісковувати автомобіль за нетверезе кермування

В Польщі планують конфісковувати автомобіль за нетверезе кермування

У водія забиратимуть машину, якщо алкотестер показує більш як 1,5 проміле

В Польщі планують конфісковувати автомобіль за нетверезе кермування
фото Shutterstock

Уряд Польщі готує нові законодавчі ініціативи, спрямовані на боротьбу з водіями, які сідають за кермо після вживання алкоголю. Про це пише Логіст.Today з посиланням на польський портал autokult.pl.

Польща може приєднатися до списку країн, які будуть конфісковувати транспортні засоби за серйозні порушення. Зокрема, Міністерство юстиції країни запропонувало забирати у водія автомобіль, якщо на момент перевірки алкотестер видає значення більш 1,5 проміле. Машина буде вилучатися на місці фіксації правопорушення, і її затримання триватиме як мінімум до судового засідання.

Як заявив заступник міністра юстиції Марцин Вархол, відомство не ставить собі за мету вилучати транспортні засоби і цей захід вибраний невипадково. Крім того, водій не втратить автомобіля, якщо доведе, що його стан сп'яніння був посилено прийомом ліків.

Влада поки що не оголосила, коли набудуть чинності нові правила і чи будуть вони поширюватися на транспортні засоби, які не належать винному водієві. За припущенням деяких польських ЗМІ, імовірною датою прийняття нового закону може бути грудень 2021 року.

Останнім часом влада багатьох європейських країн приймає закони, спрямовані на конфіскацію транспортних засобів за ті чи інші порушення. Одним з останніх прикладів є Данія, в якій правоохоронці конфіскують транспортні засоби за так зване «скажене водіння».

Відповідний закон було прийнято наприкінці березня поточного року парламентом Данії. Він дозволяє поліції конфісковувати транспортні засоби, і потім автомобіль буде продаватися на аукціоні незалежно від того, чи він перебуває у власності водія, чи ні.

Нагадаємо, німецькі перевізники хочуть наймати українських водіїв, щоб уникнути таких проблем, як в Британії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло