Вчені з’ясували, що дешевий антидепресант може полегшувати перебіг COVID-19

Вчені з’ясували, що дешевий антидепресант може полегшувати перебіг COVID-19

Препарат зменшує вироблення запальних молекул

Вчені з’ясували, що дешевий антидепресант може полегшувати перебіг COVID-19
фото DR

Як виявило дослідження, препарат флувоксамін – недорогий антидепресант – може знижувати ризик госпіталізації при COVID-19. Результати дослідження опубліковані в журналі Lancet, на який посилається Forbes.

Препарат може стати потенційно дешевшою альтернативою терапії, яку застосовують зараз, наприклад, моноклональним антитілам.

У дослідженні брали участь близько 1500 бразильських пацієнтів з коронавірусом, які здебільшого не були вакциновані і перебували в зоні ризику через вік або проблеми зі здоров'ям. 11% пацієнтів, які приймали флувоксамін, відчували необхідність госпіталізації або тривалого медичного спостереження. Серед тих, хто не приймав препарат, частка виявилася вищою – 16%. Таким чином, ризик знижувався на 32%.

«Зважаючи на безпеку, переносимість, простоту у використанні, низьку ціну та широку поширеність флувоксаміну, результати дослідження можуть вплинути на національні та міжнародні рекомендації щодо клінічного відання COVID-19», – наголошують автори дослідження. Вони також зазначають, що 10-денний курс антидепресанту коштує близько $4.

Препарат може впливати на запальні процеси, пояснила один із авторів дослідження Анджела Рейєрсон, доцент психіатрії Вашингтонського університету в Сент-Луїсі.

«Флувоксамін зменшує вироблення запальних молекул, що звуться цитокінами, що буває викликано COVID-19», – каже вона. Він також може знижувати кількість тромбоцитів у крові та таким чином впливати на згортання крові при коронавірусі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті