Volkswagen не випустить 500 000 автомобілів у 2022 році через дефіцит чипів

Volkswagen не випустить 500 000 автомобілів у 2022 році через дефіцит чипів

Проблема з чипами продовжиться і на наступний рік

Volkswagen не випустить 500 000 автомобілів у 2022 році через дефіцит чипів
фото DR

Усі три найбільші автовиробники – Ford, GM і Volkswagen, що відзвітували за третій квартал, чекають продовження дефіциту чипів у 2022 році. Але слабшати він почне вже цього року: найважчим виявився саме минулий квартал, пише The Bell.

Зокрема, Volkswagen вказує, що дефіцит чипів коштуватиме компанії 500 000 автомобілів, які не випущені в 2021 році. Компанія зберігає прогноз операційної прибутковості за підсумками року, хоча у третьому кварталі її валовий операційний прибуток упав на 12% рік до року, до 2,8 млрд євро. Акції автоконцерну на старті торгів у четвер подешевшали на 3%.

Обидва найбільші автовиробники США показали падіння чистого прибутку в третьому кварталі: GM – на 40%, Ford – на 23%. Обидві компанії не знизили прогноз операційного прибутку за підсумками року – цей показник підтримує цінова кон'юнктура і попит, що змістився в бік дорогих пропозицій, в умовах дефіциту авто у дилерів. Компанії очікують на виражене (але неповне) відновлення поставок чипів у четвертому кварталі.

Виробник електромобілів Tesla, який звітував про зростання поставок, незважаючи на дефіцит, цього тижня подолав поріг капіталізації $1 трлн. Це в 12 разів більше GM, незважаючи на те, що традиційний автовиробник перевершує Tesla за обсягом виробництва майже на порядок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті