У Техасі з'явиться найбільший у світі район із будинків, надрукованих на 3D-принтері

У Техасі з'явиться найбільший у світі район із будинків, надрукованих на 3D-принтері

Тут мають побудувати не менше сотні будинків, будівництво почнеться у 2022 році

У Техасі з'явиться найбільший у світі район із будинків, надрукованих на 3D-принтері
фото Icon

Будівельні компанії Lennar Group та Icon збудують цілий житловий район у місті Остін, штат Техас. На думку інженерів та будівельників компаній, 3D-друк дозволить поставити якісні будівлі та здешевити будівництво. Про це пише The Wall Street Journal, на яку посилається TJournal.

Для будівництва будинків використовуватимуть матеріал під назвою Lavacrete – це бетонна суміш, яка оптимізована для полегшення друку. Також для створення будівельних матеріалів застосовуватимуть роботизовану систему, яка виготовляє предмети зі швидкістю 25,4 см на секунду. За словами генерального директора компанії Icon Джейсона Балларда, це дозволить спорудити будинок у найкоротші терміни.

«У даний час у США не вистачає житла, люди потребують п'яти мільйонів нових будинків. Їх можна звести швидко та без шкоди для якості та стійкості з використанням нових технологій», – зазначив Джейсон Баллард, генеральний директор будівельної компанії Icon.

Раніше ICON вже збудував перші чотири будинки в новому районі. Зазначається, що всі будинки призначені лише для однієї сім'ї та матимуть не більше одного поверху. Всі будівлі в районі будуть унікальними та відрізнятимуться одна від одної.

Точної інформації про ціну таких будинків поки що немає. Попередні сімейні будинки від компанії Icon, надруковані на 3D-принтері, коштували $450 000.

За словами інженерів будівельних компаній, будинки, надруковані на 3D-принтері, витримають екстремальні погодні умови та прослужать стільки ж, скільки й звичайні будинки. У новому районі в Остіні на будинках також встановлять фотоелектричні дахи, які дозволять зробити їх енергонезалежними.

Будівельна компанія ICON вже друкувала на 3D-принтері вдома. На початку 2021 року вона збудувала у такий спосіб цілу вулицю в Техасі. Для цього компанії знадобилося сім днів.

Також компанія відома тим, що побудувала таким же способом модель довкілля на Марсі під назвою Mars Dune Alpha в Х'юстоні, штат Техас. На ній тренуються астронавти NASA.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло