Молдова і «Газпром» уклали угоду про постачання газу на 5 років – ціна нижча за ринкову

Молдова і «Газпром» уклали угоду про постачання газу на 5 років – ціна нижча за ринкову

Домовленості з Росією не передбачають жодних політичних умов і не стосуються Придністров'я

Молдова і «Газпром» уклали угоду про постачання газу на 5 років – ціна нижча за ринкову
фото Shutterstock

Віце-прем'єр, міністр інфраструктури Молдови Андрей Спіну розповів про умови нового контракту із «Газпромом». Вартість газу для країни становитиме $450 за 1 тис. кубометрів у листопаді.

«Виходячи з поточної кон'юнктури ринку, у листопаді вартість газу складе приблизно $450 за 1 тис. кубометрів, а потім ціна знижуватиметься залежно від ціни на газ на біржах. За нових умов ціна на газ буде вдвічі нижчою за ринкову», – написав Спіну у Facebook.

Віце-прем'єр додав, що домовленості з «Газпромом» не передбачають жодних політичних умов і не стосуються Придністров'я. Переговорний процес, за його словами, був непростим.

Згідно з новим п'ятирічним контрактом із «Газпромом», який сторони підписали вчора, 29 жовтня, газ подорожчає вдвічі порівняно зі старою формулою. У жовтні Молдова купувала газ за ринковою ціною приблизно за $790 за 1 тис. кубометрів.

Москва та Кишинів також домовилися про аудит і, ймовірно, подальшу реструктуризацію історичного боргу Молдови, який оцінювався «Газпромом» у $709 млн. Сторони не розкривають подробиць. За інформацією «Коммерсант», цінова формула буде гібридною, тобто заснованою на спотових котируваннях нафтопродуктів та цінами на одному з газових хабів. Джерело повідомило, що співвідношення становитиме 70% на 30% на користь нафтопродуктів.

Напередодні повідомлялося, що Україна надала Молдові 15 млн кубометрів газу як екстрену допомогу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло