Індекс очікувань ділової активності у жовтні впав на 1,7 пункту

Індекс очікувань ділової активності у жовтні впав на 1,7 пункту

Настрої бізнесу погіршилися через посилення карантину та здорожчання енергоносіїв

Індекс очікувань ділової активності у жовтні впав на 1,7 пункту
Фото: bank.gov.ua

Бізнес послабив позитивні оцінки щодо економічного стану своїх підприємств. Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) у жовтні становив 51,4, тоді як у вересні – 53,1. Про це йдеться у повідомленні Національного банку (НБУ).

Здорожчання енергоносіїв, зростання захворюваності та посилення карантинних заходів послабили позитивні оцінки респондентів. Водночас стійкий споживчий попит та інвестиційна активність продовжували позитивно впливати на очікування.

Підприємства торгівлі найоптимістичніше оцінили перспективи свого розвитку: секторальний індекс у жовтні зріс з 56,1 до 52,2. Респонденти дещо послабили позитивні очікування щодо обсягу товарообороту та обсягу закупівлі товарів для продажу.

Підприємства промисловості позитивно оцінюють економічні результати та перспективи своєї діяльності шостий місяць поспіль: у жовтні секторальний індекс становив 51,1 (у вересні – 52,8). Респонденти стриманіше, ніж у попередньому місяці, оцінюють майбутнє зростання обсягів виготовленої продукції, нових замовлень на продукцію, у тому числі експортних.

Підприємства сфери послуг також зберігають оптимістичні оцінки результатів своєї діяльності: секторальний індекс у жовтні становив 51,3 (у вересні – 51,8). Респонденти продовжують очікувати зростання обсягів наданих послуг, нових замовлень та послуг у процесі виконання.

Підприємства будівництва найстриманіше оцінили перспективи своєї діяльності: у жовтні секторальний індекс становив 50,2 (у вересні – 51,6). Респонденти поліпшили оцінки обсягів виконаних будівельних робіт та нових замовлень, водночас не впевнені у зростанні обсягів закупівлі сировини та матеріалів на тлі очікувань щодо підвищення цін постачальників і вартості послуг підрядників.

Підприємства всіх секторів економіки прогнозують подальше здорожчання власної продукції/послуг на тлі підвищення промислової інфляції та очікуваного зростання цін на сировину і матеріали.

Раніше бізнес зберіг позитивні оцінки щодо економічного стану своїх підприємств у вересні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло