Українську вакцину від COVID-19 розпочали випробовувати на мишах у Польщі

Українську вакцину від COVID-19 розпочали випробовувати на мишах у Польщі

Торік Інститут біології клітин НАН України у Львові отримав грант на десять млн грн на розробку цієї вакцини

Українську вакцину від COVID-19 розпочали випробовувати на мишах у Польщі
Фото: pexels.com

У польському Гданську проводять випробування на мишах української вакцини від COVID-19. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Українська вакцина на дріжджах від COVID-19, розроблена вченими Інституту біології клітин НАН України у Львові, проходить тестування на мишах у польському інституті в Гданську на імуногенність. Попереду дослідження на трансгенних мишах у Кракові», – пише видання.

У вересні минулого року Інститут біології клітин НАН України у Львові отримав грант на десять млн грн на розробку вакцини від коронавірусної інфекції. Львівські біологи створили продуценти вірусних білків на основі дріжджів. Проєкт, розрахований на півтора року, перебуває на завершальній стадії. Дослідження проводять у Польщі, оскільки в Україні немає відповідних лабораторій.

«Ця вакцина становить собою білок або декілька білків коронавірусу, у першу чергу білок «шипа». Найважливіше, щоб там був рецептор, та ділянка, якою той вірус хапається за рецептор людських клітин в альвеолах легень. Але, додатково, ми ще синтезуємо на спеціальних дріжджах, гуманізованих, які модифікують білки, ще інші білки коронавірусу. Ця суміш більш ефективно діятиме, викликаючи появу антитіл», – розповів керівник Інституту біології клітин у Львові Андрій Сибірний.

Він додав, що результат буде відомий за два-три тижні, після чого випробування проведуть на трансгенних мишах, вразливих до людського коронавірусу.

Раніше секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов повідомляв, що українські вчені розробили три прототипи вакцин від Covid-19.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло