Понад 40 країн пообіцяли відмовитися від вугільної енергетики протягом 20 років
Україна також підтримала зобов'язання

Понад 40 країн погодилися поступово відмовитися від використання вугілля в енергетиці на кліматичному саміті у Глазго. Про це повідомила газета «The Guardian» із посиланням на британський уряд.
Країни, де вугільна генерація займає суттєву частку в енергетиці, в тому числі Канада, Польща, Україна та В'єтнам, поступово припинятимуть використання вугілля для виробництва електроенергії.
Водночас Австралія, Китай, Індія та США, одні з найбільших країн за масштабами вугільної генерації, не підтримали угоду.
Зазначається, що мета «залишити вугілля в історії» є ключовою для Великобританії як господаря саміту. Вона має за ціль поставити світ на шлях обмеження глобального потепління в рамках 1,5 °C.
Крім того, більш ніж 20 країн, зокрема США, Великобританія та Данія, підтримали зобов'язання припинити фінансування будь-яких розробок викопного палива за кордоном до кінця 2022 року. Натомість – спрямувати заощаджені приблизно $8 млрд в інвестиції чистої енергії.
«Це зобов'язання щодо вугілля, безумовно, є великим кроком вперед, який рік-два тому був би немислимим. Це справжня ознака покращення», – заявив соціальний директор аналітичного центру E3G Кріс Літлкотт.
Проте експертні оцінки показали, що для того, щоб світ залишався в межах 1,5 °C, розвинені країни повинні поступово відмовитися від вугілля до 2030 року, а не у 2030-х, як в угоді.
Нагадаємо: світові лідери вирішили виділити $12 млрд на збереження лісів на кліматичному саміті у Глазго.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].