Понад 40 країн пообіцяли відмовитися від вугільної енергетики протягом 20 років

Понад 40 країн пообіцяли відмовитися від вугільної енергетики протягом 20 років

Україна також підтримала зобов'язання

Понад 40 країн пообіцяли відмовитися від вугільної енергетики протягом 20 років
Фото: pixabay.com

Понад 40 країн погодилися поступово відмовитися від використання вугілля в енергетиці на кліматичному саміті у Глазго. Про це повідомила газета «The Guardian» із посиланням на британський уряд.

Країни, де вугільна генерація займає суттєву частку в енергетиці, в тому числі Канада, Польща, Україна та В'єтнам, поступово припинятимуть використання вугілля для виробництва електроенергії. 

Водночас Австралія, Китай, Індія та США, одні з найбільших країн за масштабами вугільної генерації, не підтримали угоду.

Зазначається, що мета «залишити вугілля в історії» є ключовою для Великобританії як господаря саміту. Вона має за ціль поставити світ на шлях обмеження глобального потепління в рамках 1,5 °C.

Крім того, більш ніж 20 країн, зокрема США, Великобританія та Данія, підтримали зобов'язання припинити фінансування будь-яких розробок викопного палива за кордоном до кінця 2022 року. Натомість – спрямувати заощаджені приблизно $8 млрд в інвестиції чистої енергії.

«Це зобов'язання щодо вугілля, безумовно, є великим кроком вперед, який рік-два тому був би немислимим. Це справжня ознака покращення», – заявив соціальний директор аналітичного центру E3G Кріс Літлкотт.

Проте експертні оцінки показали, що для того, щоб світ залишався в межах 1,5 °C, розвинені країни повинні поступово відмовитися від вугілля до 2030 року, а не у 2030-х, як в угоді.

Нагадаємо: світові лідери вирішили виділити $12 млрд на збереження лісів на кліматичному саміті у Глазго.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло