ЄБРР прогнозує зростання ВВП України у 2021 та 2022 роках на 3,5%

ЄБРР прогнозує зростання ВВП України у 2021 та 2022 роках на 3,5%

Зростанню економіки цьогоріч сприятиме врожай зернових та продовження нормалізації активності бізнесу

ЄБРР прогнозує зростання ВВП України у 2021 та 2022 роках на 3,5%
Фото: УНІАН

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) прогнозує зростання ВВП України у 2021 та 2022 роках на 3,5%. Про це свідчить листопадовий прогноз ЄБРР.

Зростанню економіки цьогоріч сприятиме врожай зернових та продовження нормалізації активності бізнесу. Серед ризиків прогнозу – повільне просування реформ та розгортання вакцинації.

За словами регіонального економіста ЄБРР Дімітара Богова, на початку наступного року показники інфляції почнуть переходити до цілі Національного банку (НБУ) в 5%, оскільки поступово вичерпається ефект низької бази порівняння.

Терміни досягнення інфляції цілі НБУ залежать також від інших факторів, зокрема від глобальної інфляції. Як передбачає ЄБРР, показник інфляції в Україні наблизиться до інфляційного таргету ближче до кінця 2022 року або 2023.

Нагадаємо: НБУ погіршив прогноз зростання реального ВВП до 3,1% у 2021 році. Очікування регулятора знизилися через триваліший та суттєвіший вплив пандемії на економіку та різке підвищення цін на газ.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло