Влада США обіцяє $10 млн за інформацію про російське хакерське угрупування

Влада США обіцяє $10 млн за інформацію про російське хакерське угрупування

Організація DarkSide відповідальна за атаку на американський трубопровід Colonial

Влада США обіцяє $10 млн за інформацію про російське хакерське угрупування
фото DR

Держдепартамент США у четвер оголосив про винагороду в розмірі $10 млн за інформацію, яка допоможе американській владі ідентифікувати або визначити місцезнаходження людей, які керують роботою DarkSide, кіберзлочинної організації, яка, за даними ФБР, базується в Росії, пише Голос Америки.

ФБР раніше заявило, що DarkSide несе відповідальність за травневу кібератаку на американський трубопровід Colonial, викликавши зупинення його роботи на кілька днів, що призвело до стрибка цін на бензин, черг на автозаправках та нестачі палива в кількох штатах на південному сході США.

У Держдепартаменті також заявили про виплату винагороди у розмірі до $5 млн за інформацію про будь-якого з учасників злочинних операцій, у яких було задіяно програму-вимагач DarkSide.

У керівництві трубопроводу Colonial заявили про те, що компанія заплатила хакерам майже $5 млн у біткойнах, щоб відновити доступ до своїх внутрішніх систем. У червні Міністерство юстиції США змогло стягнути зі здирників близько $2,3 млн.

У липні Держдепартамент запропонував винагороду у розмірі до $10 млн за інформацію, що дозволяє встановити особу чи місцезнаходження людей, які були задіяні в кіберзлочинах проти критично важливої американської інфраструктури «за вказівкою або під контролем іноземного уряду».

Нагадаємо, російські хакери з Nobelium за кілька місяців здійснили 23 000 атак. Це ті ж самі хакери, які організували кібератаки проти клієнтів компанії SolarWinds.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло