У засновника китайської Evergrande можуть забрати майно для оплати боргів корпорації

У засновника китайської Evergrande можуть забрати майно для оплати боргів корпорації

Розкішні активи Хуея Ка Яна могли б допомогти оплатити борги компанії на суму понад $400 млн

У засновника китайської Evergrande можуть забрати майно для оплати боргів корпорації
фото DR

Утримувачі облігацій Evergrande, найбільшої будівельної компанії в Китаї, націлилися на майно її засновника Хуея Ка Яна та пов'язаних із ним осіб. За час існування компанії він отримав лише у вигляді дивідендів не менше $7 млрд, а в його власності виявилася гігантська яхта, придбана на дивіденди від імперії, яка тоне в боргах, пише The Bell з посиланням на Bloomberg.

Оскільки китайська влада вимагає від засновника Evergrande Хуея Ка Яна розбиратися з боргами корпорації самостійно, власники облігацій компанії намагаються оцінити, чи вистачить йому власного майна для того, щоб не допустити дефолту. На червень борги компанії перевищували $300 млрд.

За оцінками Bloomberg Billionaires Index, з 2009 року Хуей Ка Ян отримав понад $7 млрд за рахунок дивідендів, $3,3 млрд з яких він витратив на купівлю акцій, облігацій, а також на придбання нерухомості, літаків та величезної яхти.

Одні тільки розкішні активи засновника Evergrande, як пише Bloomberg, могли б допомогти оплатити борги компанії на суму понад $400 млн.

60-метрову яхту «Event» вартістю $45,1 млн Хуей купив у 2016 році через Sky Great Ltd., дочірню компанію Evergrande, зареєстровану на Кайманових островах. Станом на 29 жовтня яхта була пришвартована у Гонконгу.

Компанії, пов'язані з Evergrande, також володіють щонайменше трьома бізнес-джетами – Gulfstream, Airbus ACJ319 та Airbus ACJ330 – загальною вартістю близько $236 млн, випливає із оцінок трьох авіаційних служб, опитаних Bloomberg.

Ще один Airbus, A330-200 Prestige, з VIP-оснащенням – унікальний у своєму роді. У світі лише три подібні літаки. За повідомленнями китайських ЗМІ, Airbus ACJ319 з логотипом Evergrande в 2012 році використовувався для відправлення футбольної команди, що належить компанії, на гру в Саудівську Аравію.

Афілійовані з Хуеєм особи володіють двома особняками в Гонконгу, загальна вартість яких, за даними Bloomberg, оцінюється в $204 млн. Місцеві ЗМІ повідомляли, що обидві будівлі було розроблено компанією New World Development Co. сім'ї Ченг, відомої своїми зв'язками з Хуеєм.

У 2022 році Evergrande має погасити облігації на суму $7,4 млрд. У 2021 році компанія вже допускала прострочення платежів і навіть припиняла у зв'язку з цим торги своїми акціями. Ринки побоюються, що колапс китайського забудовника несе системні ризики для економіки Китаю (борг Evergrande відповідає 2% ВВП КНР) і може негативно вплинути і на зарубіжні економіки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті