ЄС офіційно вилучив Україну із «зеленого» COVID-списку країн

ЄС офіційно вилучив Україну із «зеленого» COVID-списку країн

Необов'язкові поїздки до ЄС тепер підлягають тимчасовим обмеженням

ЄС офіційно вилучив Україну із «зеленого» COVID-списку країн
Фото: УНІАН

Рада Європейського союзу вирішила вилучити Україну із «зеленого списку» для подорожей через погіршення епідемічної ситуації. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на відповідну заяву Ради ЄС.

«Після розгляду рекомендації щодо поступового скасування тимчасових обмежень на поїздки до ЄС, які не є суттєвими, Рада оновила перелік країн, спеціальних адміністративних регіонів та інших утворень і територіальних органів влади, для яких слід скасувати обмеження на поїздки. Зокрема, зі списку вилучили Сінгапур та Україну», – йдеться у заяві.

Необов'язкові поїздки до ЄС із визначених країн або організацій підлягають тимчасовим обмеженням. Однак, як зазначається у рішенні Ради, країни-члени блоку можуть скасувати такі обмеження для повністю вакцинованих осіб.

У «зеленому» списку ЄС наразі залишаються 18 країн.

Як пояснив раніше речник Міністерства закордонних справ (МЗС) Олег Ніколенко, рішення ЄС про виключення України із «зеленої зони» не скасує безвіз, а лише запровадить тимчасові обмеження на туристичні поїздки задля протидії поширенню коронавірусу. Рішення пізніше можуть переглянути, якщо епідемічна ситуація покращиться.

За його словами, виключення України зі списку не встановлює автоматично нові правила перетину кордону, а лише надає рекомендацію державам-членам Євросоюзу. Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член блоку ухвалює окремо на національному рівні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло