Мін'юст розпочав примусове стягнення Білоцерківської ТЕЦ за борги банку Жеваго

Мін'юст розпочав примусове стягнення Білоцерківської ТЕЦ за борги банку Жеваго

НБУ заявляє, що ТЕЦ та інші особи намагаються унеможливити цей процес

Мін'юст розпочав примусове стягнення Білоцерківської ТЕЦ за борги банку Жеваго
Фото: bank.gov.ua

Розпочато примусове стягнення майнового комплексу ПрАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль» (ТЕЦ) за боргами збанкрутілого банку «Фінанси та Кредит». Про це повідомляє пресслужба Національного банку (НБУ).

Виконавче провадження щодо стягнення заставного майна відкрили на виконання рішення Господарського суду Київської області від 22 червня 2021 року, яке набуло чинності. Однак, як заявили в НБУ, Білоцерківська ТЕЦ та інші особи намагаються унеможливити цей процес.

«Так, 1 листопада 2021 року ТОВ «Альтера Фінанс» подало заяву до Господарського суду Київської області про відкриття провадження у справі про банкрутство ПрАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль», – повідомили в Нацбанку.

Білоцерківська ТЕЦ є майновим поручителем за зобов'язаннями збанкрутілого банку «Фінанси та Кредит» перед НБУ за низкою кредитів, з яких непогашеними залишається 1,439 млрд грн. Заставна вартість нерухомого майна ТЕЦ, відповідно до договору іпотеки, на початок 2015 року становила 1,971 млрд грн.

У НБУ нагадали, що у 2015 році бізнесмен Костянтин Жеваго, який на той момент був власником банку «Фінанси та Кредит», уклав з регулятором договір поруки про погашення кредитів рефінансування за цими кредитними договорами.

Жеваго взяв на себе особисті зобов'язання за погашення заборгованості фінустанови перед НБУ. Та оскільки він їх не виконував, Нацбанк звернувся до Шевченківського райсуду Києва.

1 жовтня 2019 року суд повністю задовольнив позов НБУ та відмовив у зустрічному позові бізнесмена про визнання недійсним договору поруки.

«Рішення набрало законної сили. Національний банк вживатиме всіх можливих заходів правового характеру для стягнення коштів на виконання рішення суду в рахунок погашення заборгованості банку. На сьогодні загальний обсяг залишку заборгованості банку «Фінанси та Кредит» перед Національним банком за кредитами рефінансування становить 6,2 млрд грн», – йдеться у повідомленні НБУ.

Заборгованість мають частково погасити шляхом стягнення коштів безпосередньо з Жеваго як фінансового поручителя, а також внаслідок звернення стягнення на майно компаній, які стали майновими поручителями за кредитами.

Нагадаємо: у липні суд заочно заарештував Жеваго. Його звинувачують у розтраті $113 млн банку «Фінанси і кредит».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло