Кількість аварій на енергоблоках ТЕС і ТЕЦ протягом року зросла більш ніж удвічі

Кількість аварій на енергоблоках ТЕС і ТЕЦ протягом року зросла більш ніж удвічі

Держенергонагляд виявив 603 порушення під час позапланових перевірок найбільших операторів ТЕС та ТЕЦ

Кількість аварій на енергоблоках ТЕС і ТЕЦ протягом року зросла більш ніж удвічі
Фото: shutterstock.com

Кількість аварійних станів на енергоблоках виробників електричної енергії в Україні протягом року зросла у 2,4 раза. Якщо за десять місяців 2020 року було 194 відмови, то цьогоріч цей показник досяг 472. Про це повідомляє пресслужба Держенергонагляду.

«Технічний стан енергоблоків виробників електричної енергії викликає занепокоєння через зростання аварійності на них та обмеження генерування електроенергії через низькі запаси палива. Лише протягом жовтня 2021 року у зв'язку з цим обладнання ТЕС і ТЕЦ (сумарною встановленою потужністю близько 9 000 МВт) залишались поза роботою», – йдеться у повідомленні.

Через це Держінспекція на доручення прем'єр-міністра Дениса Шмигаля провела позапланові перевірки найбільших операторів ТЕС та ТЕЦ. У підсумку виявлено 603 порушення, складено 12 актів позапланових перевірок і видано 11 приписів.

Найбільше заходів для усунення виявлених порушень мають виконати «ДТЕК Дніпроенерго» (а саме – 160 заходів), «Центренерго» (101 захід), «ДТЕК Західенерго» (84 заходи) та «ДТЕК Східенерго» (80 заходів).

На початок листопада вже усунуто 120 порушень вимог чинного законодавства, зокрема: «ДТЕК Західенерго» – 35, «ДТЕК Дніпроенерго» – 42, «Центренерго» – дев'ять. Терміни усунення решти порушень наразі не настали.

За результатами проведених заходів контролю, в Держенергонагляді назвали основні порушення, які можуть вплинути на проходження осінньо-зимового періоду 2021/2022 років. Йдеться про:

  • відсутність на електростанціях необхідного резерву палива;
  • несвоєчасне та неякісне виконання графіків планових ремонтів і робіт;
  • порушення періодичності та тривалості виконання ремонтів;
  • невідповідність виконаних обсягів робіт запланованим через несвоєчасне придбання та неналежне постачання матеріалів, запасних частин і деталей.

Нагадаємо: запаси вугілля на десяти теплоелектростанціях нижчі від мінімальних.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло