Японська Toshiba збирається розділити бізнес на три незалежні компанії

Японська Toshiba збирається розділити бізнес на три незалежні компанії

Компанія відокремить енергетичний та інфраструктурний напрямки, а також бізнес пристроїв та сховищ даних

Японська Toshiba збирається розділити бізнес на три незалежні компанії
Фото: unsplash.com

Японська компанія Toshiba збирається розділити бізнес на три незалежні компанії до другого півріччя 2023 фінансового року. Про це повідомляє Reuters.

Компанія відокремить енергетичний та інфраструктурний напрямки своєї діяльності, а також бізнес пристроїв та сховищ даних. Після цього Toshiba й далі матиме 40,6% акцій виробника мікросхем пам'яті Kioxia та інші активи.

Агентство з посиланням на власні джерела пише, що план поділу компанії, який виник на тлі скандалу з корпоративним управлінням, частково спрямований на те, щоби спонукати частину акціонерів піти.

Водночас у Toshiba кажуть, що поділ компанії є найкращим шляхом до збільшення акціонерної вартості.

«Це рішення дозволяє кожному бізнесу значно наростити свою концентрацію та сприяти більш оперативному прийняттю рішень і більш економічній структурі витрат», – йдеться у заяві компанії.

Однак деякі інвестори Toshiba не впевнені, що поділ буде корисним для компанії. Вони вважають, що сенс у розподілі компанії є тоді, коли оцінці висококонкурентного бізнесу перешкоджають інші підприємства. Якщо такого бізнесу немає, замість однієї великої компанії буде організовано три маленькі.

Напередодні аналогічні плани на розподіл компанії анонсувала General Electric.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло