NVIDIA побудує суперкомп'ютер з АІ для моделювання змін клімату на цифровому двійнику Землі

NVIDIA побудує суперкомп'ютер з АІ для моделювання змін клімату на цифровому двійнику Землі

Ще недавно таке було просто неможливо

NVIDIA побудує суперкомп'ютер з АІ для моделювання змін клімату на цифровому двійнику Землі
фото NVIDIA

Глава NVIDIA Дженсен Хуанг оголосив про плани створення цифрового двійника Землі за допомогою платформи Omniverse. Компанія будує суперкомп'ютер Earth-2. Він стане аналогом Cambridge-1, найпотужнішого у світі суперкомп'ютера зі штучним інтелектом для медичних досліджень, але новий комп’ютер працюватиме у сфері моделювання зміни клімату. Про це пише 3DNews.

На Earth-2 працюватиме фреймворк Modulus AI, що дозволяє створювати AІ-моделі для симуляції різних фізичних процесів. Завдяки заміні традиційних ітеративних розрахунків на AІ-моделі підсумкова продуктивність системи підвищується в рази.

За словами Хуанга, ще недавно таке було просто неможливо. І кращого та найважливішого застосування технологій NVIDIA не знайти – щоб розробити довгострокові стратегії пом'якшення наслідків діяльності людини та адаптації до нових умов, необхідні моделі, які можуть передбачати клімат у різних регіонах земної кулі на десятиліття вперед.

На відміну від прогнозування погоди, яке в першу чергу моделює фізику атмосфери, кліматичні моделі – це розраховані на тривалий період симуляції, які моделюють фізику, хімію та біологію атмосфери, води, льоду, землі та діяльності людини.

Кліматичні симуляції сьогодні налаштовуються з роздільною здатністю від 10 до 100 км. Але для моделювання змін у глобальному кругообігу води – руху води з океану, морського льоду, поверхні суші та ґрунтових вод через атмосферу та хмари – необхідний набагато більший масштаб. Зміни у цій системі призводять до посилення і штормів, і посух.

Для моделювання хмар, що відбивають сонячне світло назад у космос, вже необхідна роздільна здатність метрового порядку. За оцінками вчених, при традиційному підході для такої точності розрахунків потрібно від мільйонів до мільярдів разів більше обчислювальних потужностей, ніж сьогодні. За нинішнього темпу приросту продуктивності (10x кожні 5 років) на це підуть десятиліття.

За словами Хуанга, у людства вперше в історії з'являється технологія для точного моделювання клімату з надвисокою роздільною здатністю та швидкого прогнозування екстремальних погодних умов на десятиліття вперед. Країни, міста та селища зможуть отримувати ранні попередження для адаптацію та підвищення стійкості інфраструктури.

Про те, чому саміт по клімату в Глазго розкритикували екоактивісти – в матеріалі «Кліматичний саміт в Глазго: фантастичні обіцянки, які ніхто не збирається виконувати».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті