Shell вирішила змінити назву і більше не платити податки в Нідерландах

Shell вирішила змінити назву і більше не платити податки в Нідерландах

Royal Dutch Shell plc змінить податкове резидентство на Великобританію

Shell вирішила змінити назву і більше не платити податки в Нідерландах
фото Shutterstock

Британсько-голландська нафтовидобувна компанія Royal Dutch Shell plc запланувала масштабні зміни: вона має намір спростити структуру акцій, змінити назву, під якою існувала 130 років, та перейти до податкової юрисдикції Великобританії, йдеться у повідомленні компанії, на яке посилається РБК.

Зміни будуть обговорюватися на зборах керівництва 10 грудня.

У 1907 році нідерландська нафтовидобувна компанія, створена за підтримки короля Віллема III, Royal Dutch Petroleum Company об'єдналася з британською торговою компанією The Shell Transport and Trading Company. Так на світ з'явилася Royal Dutch Shell – компанія, яка починала як видобувач і постачальник нафти, а потім розширила свій бізнес на інші джерела енергії та хімічне виробництво і стала світовим гігантом в енергетичній галузі.

Компанія тепер перенесе свою податкову резиденцію до Великобританії і там розмістить свою штаб-квартиру. Структура корпоративного управління Shell залишиться незмінною.

Крім цього, компанія має намір прибрати зі своєї назви слова Royal Dutch. За словами голови ради директорів Shell Ендрю Маккензі, запропоновані заходи зроблять її більш конкурентною.

Shell також має намір уникнути системи двох лінійок акцій (А і В), і створити замість них одну, «яку інвесторам буде простіше зрозуміти і оцінити». Після цього інвестори збережуть ті ж права, які мали до цього. Акції, як і раніше, розміщуватимуться на біржах Амстердама, Лондона та Нью-Йорка.

«Спрощення акціонерного капіталу спрямоване на посилення конкурентоздатності Shell, прискорення розподілу між акціонерами та реалізації її стратегії перетворення на компанію з нульовими викидами», – йдеться у релізі Shell.

В екологічній організації Milieudefensie зазначили, що перенесення штаб-квартири компанії Shell до Великобританії ніяк не вплине на судовий процес у Нідерландах, який ініціювали екологи. «Shell переїжджає до Сполученого Королівства. Проте розгляд справи залишається за голландським судом. Shell не вдасться уникнути відповідальності», – йдеться у повідомленні.

Позов до Shell подали ряд екологічних організацій, зокрема Greenpeace, а також понад 17 000 голландців. Вони заявили, що компанія загрожує правам людини, оскільки продовжує інвестувати мільярди у виробництво викопного палива.

Як повідомляв Reuters, Shell представила одну з найамбіційніших кліматичних стратегій у галузі. Вона запланувала скоротити шкідливі викиди як мінімум на 6% до 2023 року, на 20% – до 2030-го, на 45% – до 2035 року порівняно з показниками 2016-го, а до 2050 року має намір досягти нульових викидів.

Проте суд у Нідерландах визнав плани Shell «неконкретними» і дійшов висновку, що компанія може порушити свої зобов'язання. Він зобов'язав Shell значно збільшити заплановані скорочення викидів парникових газів – на 45% до 2030 року порівняно з рівнем 2019 року. У компанії з рішенням суду не погодилися та подали апеляцію.

Уряд Нідерландів уже заявив у понеділок, що він «неприємно здивований» планами Shell переїхати з Гааги до Лондона.

Як повідомлялося, Shell задумалася над продажем свого найбільшого нафтового родовища в США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло