«Нафтогаз» братиме участь у сертифікації оператора «Північного потоку-2»

«Нафтогаз» братиме участь у сертифікації оператора «Північного потоку-2»

НАК готова надати німецькому регулятору свої аргументи, чому Nord Stream AG не може бути сертифікований

«Нафтогаз» братиме участь у сертифікації оператора «Північного потоку-2»
Фото: REUTERS

Німецький енергетичний регулятор BNetzA дозволив НАК «Нафтогаз України» брати участь у сертифікації оператора газопроводу «Північний потік-2». Про це повідомив очільник компанії Юрій Вітренко на своїй сторінці у фейсбуці.

«Тепер регулятор повинен враховувати нашу позицію та аргументи у процесі сертифікації. Це також дасть змогу дізнатися про аргументи Nord Stream AG, що означатиме більшу прозорість процесу. Це важливо, адже саме BNetzA остаточно визначить, чи буде трубопровід «Північний потік-2» введено в експлуатацію та за яких умов», – наголосив Вітренко.

Він додав, що «Нафтогаз» готовий найближчим часом надати свої аргументи, чому Nord Stream AG не може бути сертифікований без його повної відповідності європейському енергетичному законодавству.

Раніше Німеччина офіційно визнала сертифікацію «Північного потоку-2» безпечною для ЄС. З Україною щодо цього не консультувалися.

Як пише Bloomberg, сертифікація оператора газопроводу може затягнутись до травня 2022 року, якщо регулятори використають увесь можливий час на схвалення проєкту.

Заявку на участь у процесі сертифікації оператора «Північного потоку-2» також подав «Оператор ГТС».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло