«Оператор ГТС» подав заявку на участь у процесі сертифікації оператора «Північного потоку-2»

«Оператор ГТС» подав заявку на участь у процесі сертифікації оператора «Північного потоку-2»

Новий російський газогін може витіснити українську газотранспортну систему

«Оператор ГТС» подав заявку на участь у процесі сертифікації оператора «Північного потоку-2»
Фото: tsoua.com

«Оператор газотранспортної системи» (ОГТСУ) подав заявку німецькому регуляторові на участь у процесі сертифікації оператора «Північного потоку-2». Про це повідомила пресслужба ОГТСУ.

«Сертифікація Nord Stream-2 AG порушить права та комерційні інтереси Оператора ГТС України, що є підставою для нашої заявки до німецького регулятора. «Північний потік-2» не спрямований на диверсифікацію маршрутів транспортування газу та загрожує безпеці постачань газу до Європи. Ми вважаємо це своїм обов’язком інформувати наших стратегічних партнерів про ці занепокоєння», – зауважив гендиректор компанії Сергій Макогон.

Він вважає, що російський газопровід створить «величезну кількість непотрібної додаткової потужності для транзиту газу з Росії до Європи» та ліквідує транзитний маршрут через Україну.

«Північний потік-2» не диверсифікує транзитні маршрути, а навпаки – витіснить українську газотранспортну систему як один із наявних маршрутів та зосередить основну частину транспортування газу з Росії до Європи у вузькому коридорі Балтійського моря, де газопроводи «Північний потік» і «Північний потік-2» функціонуватимуть паралельно», – зазначив Макогон.

Компанія вважає, що Nord Stream-2 AG може бути сертифіковано лише за умови дотримання усіх зобов’язань, визначених європейським законодавством. Компанія має бути повністю відокремленою та незалежною від «Газпрому».

Крім того, українська газотранспортна система повинна бути відкритою для використання третіми сторонами на російському кордоні, незалежно від того, чи ця сторона з Центральної Азії, чи є іншим російським виробником газу, що не належить «Газпрому».

Нагадаємо: «Нафтогаз» подав заявку на участь у сертифікації оператора «Північного потоку-2». НАК наполягає, що газопровід не може бути сертифікований через не відповідність європейському законодавству.

Першу нитку газопроводу «Північний потік-2» заповнили технічним газом – вона готова до експлуатації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло