Рада ухвалила закон про медіацію

Рада ухвалила закон про медіацію

Документ визначив правові засади процедури позасудових врегулювань конфліктів за допомогою медіатора

Рада ухвалила закон про медіацію
Фото: pixabay.com

Верховна Рада (ВР) ухвалила в другому читанні закон про медіацію (законопроєкт №3504). «За» проголосували 302 народні депутати. Про це йшлося на пленарному засіданні ВР.

Згідно з пояснювальною запискою, документ закріпив на законодавчому рівні можливості проведення медіації, яка полягатиме у добровільному позасудовому врегулюванні конфлікту (спору) шляхом переговорів сторон за допомогою медіатора.

Законопроєкт пропонує застосовувати процедуру медіації у будь-яких конфліктах, які виникають. Фізичні та юридичні особи зможуть звернутись до медіатора як до звернення до суду, так і під час судового провадження або під час виконання рішення суду.

Зазначається, що медіація проводитиметься за взаємною згодою сторін спору відповідно до принципів добровільності, конфіденційності, самовизначення та рівності прав сторін медіації, незалежності та нейтральності, неупередженості медіатора. Набути статус медіатора зможе будь-яка фізична особа, яка має вищу освіту та пройшла базову підготовку у сфері медіації.

Також закон визначає права та обов’язки медіатора та сторони медіації, порядок її проведення, вимоги до договору про медіацію та до угоди про врегулювання конфлікту (спору) за результатами медіації.

Раніше керівник практики альтернативного вирішення спорів юридичної фірми «Астерс» Юна Потьомкіна розповіла Mind, як медіація може допомогти українському бізнесу розв'язувати ділові конфлікти вже зараз, оминаючи перевантажені суди та зберігаючи ділові відносини з іншою стороною спору.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло