Рада прийняла закон про критичну інфраструктуру

Рада прийняла закон про критичну інфраструктуру

Закон визначає правові та організаційні засади створення та функціонування критичної інфраструктури

Рада прийняла закон про критичну інфраструктуру
Фото: УНІАН

Верховна Рада прийняла закон про критичну інфраструктуру. «За» прийняття законопроєкту №5219 у другому читанні проголосували 268 народних депутатів. Про це йшлося на пленарному засіданні ВР.

Закон визначає правові та організаційні засади створення та функціонування критичної інфраструктури.

Зокрема, законом передбачено створити уповноважений орган у сфері захисту критичної інфраструктури, визначити повноваження органів влади у сфері захисту критичної інфраструктури, включити до основних функцій Національної гвардії України охорону об’єктів критичної інфраструктури, доповнити перелік видів обов’язкового страхування страхуванням ризику фінансових втрат, викликаних кризовою ситуацією на об’єкті критичної інфраструктури, з набранням чинності відповідного положення через 3 роки.

Також до другого читання у закон були внесені поправки, що передбачають обов'язкове відчуження об'єктів критичної інфраструктури, що не можуть належати громадянам або резидентам держави-агресора, держав, включених FAТF до списку держав, що не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, а також юридичним особам, 50 і більше відсотків статутного капіталу яких належать таким особам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло