П'ять міст на кордоні з Росією втратять газопостачання після запуску «ПП-2» – ОГТСУ

П'ять міст на кордоні з Росією втратять газопостачання після запуску «ПП-2» – ОГТСУ

Оператор буде змушений змінити режим роботи української ГТС з транзитного на обслуговування виключно внутрішніх маршрутів

П'ять міст на кордоні з Росією втратять газопостачання після запуску «ПП-2» – ОГТСУ
Фото: tsoua.com

П'ять міст на українсько-російському кордоні залишаться без газопостачання в разі припинення транзиту газу з Російської Федерації. Про це повідомляє пресслужба «Оператора газотранспортної системи» (ОГТСУ) у фейсбуці.

«Увесь наш досвід говорить, що цей газогін («Північний потік-2» – Mind) несе пряму загрозу безпеці постачання газу в Україні. Адже кожен запуск газогону «Газпрому» в обхід України зменшував використання української ГТС для транзиту. Існує значний ризик, що запуск «Північного потоку-2» призведе до аналогічних наслідків і український маршрут остаточно втратить транзитні обсяги російського газу», – наголошують у компанії.

У результаті, п'ять міст на українсько-російському кордоні одразу втратять газопостачання, а здатність України імпортувати газ з європейських країн значно обмежиться. Так, державі буде недоступний віртуальний реверс, який цьогоріч забезпечив майже 90% імпорту газу.

Натомість Європа ймовірно втратить можливість користуватись українськими сховищами газу, у яких у 2020 році зберігалось близько десяти млрд куб. м газу європейських компаній.

ОГТСУ зазначає, що буде змушений змінити режим роботи української ГТС з транзитного на обслуговування виключно внутрішніх маршрутів.

«Таким чином, наша участь у процесі розгляду заявки на сертифікацію Nord Stream 2 і можливість висловити наше занепокоєння – базова потреба захисту енергетичної безпеки України», – резюмували у компанії.

Нагадаємо: «Нафтогаз» братиме участь у сертифікації оператора «Північного потоку-2». НАК готова надати німецькому регулятору свої аргументи, чому Nord Stream AG не може бути сертифікований.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло