Рада дозволила прикордонникам використовувати зброю та бойову техніку

Рада дозволила прикордонникам використовувати зброю та бойову техніку

Також прикордонники зможуть здійснювати візуальний огляд осіб, речей, транспортних засобів та особистий огляд затриманих

Рада дозволила прикордонникам використовувати зброю та бойову техніку
фото: dpsu.gov.ua

Верховна Рада ухвалила закон щодо вдосконалення порядку використання та застосування заходів примусу, бойової техніки та озброєння особовим складом Державної прикордонної служби (Держприкордонслужби). Про це йшлося на пленарному засіданні парламенту.

Зміни до законопроєкту №5232 про Держприкордонслужбу підтримали 271 голосом у другому читанні.

Документ надає прикордонникам право здійснювати візуальний огляд осіб, речей, транспортних засобів та особистий огляд затриманих. Також дозволяє в разі потреби вилучати речі, що можуть бути речовими доказами або заподіяти шкоду життю чи здоров'ю людей.

Прикордонники зможуть для захисту та охорони держкордону використовувати та застосовувати засоби візуального і технічного спостереження та фіксації, технічні засоби прикордонного контролю, світлотехнічні та сигналізаційні засоби, інженерні боєприпаси, споруди й загородження.

Прикордонники зможуть використовувати гранати, боєприпаси та малогабаритні вибухові пристрої для примусового відкриття приміщень або усунення перешкод для затримання особи, яка не виконує законних вимог військовослужбовця, звільнення заручника.

Законопроєкт також дозволяє використовувати вогнепальну зброю, зокрема, для відбиття нападу на військовослужбовця чи працівника Держприкордонслужби в разі загрози їхньому життю чи здоров'ю, захисту людей від нападу, звільнення заручників або осіб, незаконно позбавлених волі.

Також зброю можна застосовувати для відбиття нападу на охоронювані об'єкти або для затримання особи, яка вчинила тяжкий злочин і намагається втекти.

Крім того, прикордонники зможуть використовувати вогнепальну зброю для зупинення транспортного засобу, якщо водій своїми діями створює загрозу життю або здоров'ю людини, примусового припинення польоту безпілотного літального апарату, що здійснює політ у межах прикордонної смуги, над або поблизу кораблів, катерів і суден забезпечення Держприкордонслужби, а також щоб не допустити спроби насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою й запобігти викраденню повітряного судна.

Нагадаємо: Рада розширила перелік осіб, які повинні декларувати свої статки. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло