Зеленський увів у дію санкції РНБО проти 28 співробітників російських спецслужб

Зеленський увів у дію санкції РНБО проти 28 співробітників російських спецслужб

МЗС має порушити питання про запровадження аналогічних обмежень перед ЄС, США та іншими державами

Зеленський увів у дію санкції РНБО проти 28 співробітників російських спецслужб
Президент Володимир Зеленський
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський підписав указ про набуття чинності рішення Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) щодо запровадження санкцій проти 28 співробітників розвідувальних та спеціальних служб РФ. Про це свідчить відповідний документ, опублікований на сайті Офісу президента.

Санкції передбачають блокування активів, обмеження торговельних операцій, обмеження, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України, запобігання виведенню капіталів за межі України, зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань, анулювання чи припинення ліцензій та інших дозволів, заборону на участь у приватизації та оренді держмайна.

Також до списку обмежень внесено заборону входження іноземних невійськових та військових кораблів в українські води, заборону на видачу дозволів Національним банком на здійснення інвестицій, припинення видачі дозволів на ввезення в Україну або вивезення з неї валютних цінностей, обмеження видачі готівки за платіжними картками, заборону на передання технологій та прав на об'єкти інтелектуальної власності й позбавлення всіх державних нагород України.

Крім цього, згідно з рішенням РНБО, Міністерство закордонних справ має поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, США та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів.

Раніше РНБО ввела персональні санкції проти чотирьох громадян Нікарагуа та чотирьох росіян, причетних до відкриття «почесного консульства» Нікарагуа в тимчасово окупованому Криму.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло