LeoLabs підрахувала кількість уламків, що утворилися після збиття Росією супутника на орбіті

LeoLabs підрахувала кількість уламків, що утворилися після збиття Росією супутника на орбіті

Деякі з цих уламків перетинаються з траєкторією МКС

LeoLabs підрахувала кількість уламків, що утворилися після збиття Росією супутника на орбіті
фото Shutterstock

На орбіті Землі після випробувань Росією протисупутникової ракети у космосі з'явилися 288 нових уламків, повідомила у Twitter каліфорнійська компанія LeoLabs, яка відстежує рух уламків на навколоземній орбіті для запобігання зіткненням. Це дані станом на 18 листопада, пише Forbes.

У деяких уламків найближча до Землі точка орбіти (перигей) знаходиться на висоті менше 420 км. Таким чином їх орбіта перетинається з орбітою Міжнародної космічної станції (МКС), зазначила LeoLabs.

Міноборони Росії повідомило про проведення випробувань у космосі 16 листопада. В результаті було збито недіючий радянський супутник, який знаходився на орбіті з 1982 року, заявили військові.

Нові уламки з'явилися прямо на висотах, які використовують більшість супутників, заявив Financial Times гендиректор LeoLabs Деніел Сеперлі. Він порівняв це з вибухом бомби посеред «нових космічних перегонів». Є загроза, що уламки супутника торкнуться сотень комерційних супутників, включаючи запущені компанією SpaceX мільярдера Ілона Маска і ті, що належать картографічній компанії Planet, пише FT. Об'єкти в космосі рухаються з величезними швидкостями, і у разі зіткнення дрібні уламки можуть завдати серйозних пошкоджень.

Руйнування супутника призвело до утворення понад 1500 «уламків, що відстежуються», казав представник Держдепартаменту США Нед Прайс. Якщо ця цифра точна, то кількість вже відомих уламків, що з'явилися в результаті схожих випробувань озброєння, зросла майже наполовину, повідомив астрофізик Гарвардського університету Джонатан Макдоуелл. Хоча більшість уламків руйнуватимуться протягом п'яти років, приблизно п'ята частина може залишатися на орбіті ще 10-15 років, додав він.

Космічне командування США звинуватило Росію в безвідповідальності і зневажанні питаннями безпеки, тому що вона, на думку США, наразила на небезпеку супутники і космічні місії.

В російському Міноборони відповіли, що США, Китай та Індія також проводили аналогічні випробування.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло