У Єврокомісії сказали про своє ставлення до переговорів з Білоруссю щодо мірантів

У Єврокомісії сказали про своє ставлення до переговорів з Білоруссю щодо мірантів

Про переговори з режимом Лукашенка не йдеться

У Єврокомісії сказали про своє ставлення до переговорів з Білоруссю щодо мірантів
фото DR

Євросоюз не має наміру вести переговори з Олександром Лукашенком щодо подальшої долі мігрантів, які перебувають на кордоні з Польщею, заявив РБК прес-секретар Єврокомісії Петер Стано, передає РБК.

«Немає жодних переговорів із режимом Лукашенка. Він створив цю кризу, він привіз цих людей у Білорусь, збрехавши їм, що вони зможуть легко потрапити до ЄС, і вони знаходяться на території Білорусі. Він відповідальний не лише за те, щоб подбати про цих людей та розв'язати кризу, а й за те, щоб надати доступ міжнародним організаціям для допомоги нужденним та дозволити репатріацію людей, яких він привіз до країни», – сказав Стано.

«Тож про переговори з режимом Лукашенка не йдеться. Що ми будемо робити – так це вести технічні переговори з агентствами ООН (Управлінням верховного комісара з біженців та Міжнародною організацією з міграції) та білоруськими колегами на робочому рівні, щоб полегшити репатріацію людей, які нині утримуються білоруськими силами безпеки на території Білорусі. Ця робота у процесі», – додав він.

Про те, що проблема біженців буде винесена на рівень Білорусі та ЄС і з обох боків буде призначено посадових осіб для вирішення наявних проблем, увечері 17 листопада повідомила прес-служба Лукашенка за підсумками його другої з початку тижня телефонної розмови з в.о. канцлера ФРН Ангелою Меркель.

Є розбіжності щодо суті домовленостей. За словами прес-служби Лукашенка, ще під час першої телефонної розмови двох лідерів Лукашенко запропонував ЄС створити гуманітарний коридор для 2000 мігрантів, які перебувають у таборі біля польського кордону.

«Ми беремо на себе зобов'язання сприяти (наскільки це можливо і за їхнього бажання) решті 5000 мігрантів повернутися на батьківщину. І Ангела Меркель, згідно з домовленостями, вестиме переговори з ЄС, зокрема щодо організації гуманітарного коридору до Німеччини», – додали в прес-службі Лукашенка.

 Водночас агентство Reuters з посиланням на джерело в уряді ФРН повідомило, що Меркель не погоджувалася на угоду щодо мігрантів із Лукашенком. «Ситуація на кордоні – це європейська проблема, в якій Німеччина діє не сама», – заявив співрозмовник.

Нагадаємо, ЄС виділить 700 000 євро на допомогу мігрантам на кордоні Польщі та Білорусі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло