Baidu готує до запуску сервіс безпілотних роботаксі у 100 містах до 2030 року

Baidu готує до запуску сервіс безпілотних роботаксі у 100 містах до 2030 року

У майбутньому сервіс роботаксі стане для Baidu бізнесом із багатомільярдним оборотом

Baidu готує до запуску сервіс безпілотних роботаксі у 100 містах до 2030 року
фото Baidu

Китайська компанія Baidu заявила, що планує запустити свою службу безпілотних таксі у 100 містах до 2030 року. Цей намір є частиною зусиль техногіганта щодо диверсифікації свого бізнесу. Наразі основним джерелом доходу для Baidu є реклама в Інтернеті, пише 3DNews з посиланням на СNBC.

В даний час Baidu керує службою роботаксі Apollo Go у п'яти містах Китаю. Для виклику безпілотного автомобіля користувачі сервісу можуть користуватися фірмовою програмою.

Компанія має намір розширити Apollo Go до 65 міст до 2025 року, а потім до 100 міст до 2030 року. Про це заявив генеральний директор Baidu Робін Лі у внутрішньому листі компанії.

Плани розширення Apollo Go підкреслюють інвестиції компанії в технології автономного водіння. Аналітики вважають, що в майбутньому сервіс роботаксі стане для Baidu бізнесом із багатомільярдним оборотом.

Baidu оголосила про плани з розширення сервісу безпілотних таксі відразу після звіту про квартальну виручку. У третьому кварталі 2021 року компанія заробила $4,95 млрд, що перевершило очікування аналітиків.

Проте акції Baidu в Гонконгу впали в ціні більш ніж на 8% після публікації квартального звіту, оскільки глава компанії повідомив про зниження витрат на рекламу, спричинене уповільненням економічного зростання Китаю. Нагадаємо, що рекламний бізнес зараз є ключовою сферою діяльності Baidu.

Щодо бізнесу у сфері автономних транспортних послуг, варто зазначити, що Baidu не займається виробництвом автомобілів. Вона лише створює технології автономного водіння. Проте компанія встановила партнерські відносини з низкою китайських автовиробників та працює над технологіями автономного водіння.

Нагадаємо, китайська Baidu представилапрототип робота-автомобіля – всередині відсутнє кермо і педалі, зате є великий розумний дисплей.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло